Gelecek Partisi’nden ‘Kardeş Aile’ Çalışması

Yayınlama: 23.02.2023

Gelecek Partisi’nden ‘Kardeş Aile’ Çalışması

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Muhammed Taha Derin, depremzedeler için “Kardeş Aile” çalışması başlattıklarını, bu çalışmayla birlikte vatandaşların evlerini depremzedelere açabileceğini söyledi.

Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Taha Derin, Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen depremlerin tüm Türkiye’yi derinden üzdüğünü ve sarstığını söyledi.

Çorum’daki kamu kurum ve kuruluş, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu yetkililerine ve hayırsever vatandaşlara seslenen Muhammed Taha Derin,  “Deprem mağdurlarının yaralarını sarmak için el ele, gönül gönüle vermeye devam etmeliyiz. Şimdi vakit yaraları sarma vaktidir” diye konuştu.

Felaketin boyutunun çok büyük olduğunu vurgulayan Muhammed Taha Derin, depremzede vatandaşlara ayni ve nakdi yardımların devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Derin, “Deprem bölgesinde yaşanan hadise neticesinde vatandaşlarımızın yaşadığı şiddetli sarsıntının yarasının kolay kapanmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugünden sonra ortaya koyacağımız dayanışmanın önemi daha da artmıştır. O bölgede yaşayan insanların hayata bağlanmalarının sağlanmasını ancak nakdi ve ayni yardımlarımızı devam ettirerek sağlayabiliriz.

Depremin üzerinden geçen 19 günlük sürenin bizlere verdiği mesajı net olarak anlamak, anlatmak ve millet olmanın sorumluluğu ile bu kardeşlerimize destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Gelecek Partisi olarak yürütülen yardım çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam etmesi için sahada bulunmaya, kardeşlerimize destek olmaya ve zaruri ihtiyaçlarını gidermeye yönelik her çalışmada sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Depremin asla siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğinin altını çizen Muhammed Taha Derin, Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu ve bunun da üstesinden geleceğini aktardı. Derin, partileri tarafından başlatılan “Kardeş Aile” kampanyası ile de depremzede ailelerle kader birliklerini bir aile birliğine dönüştürme amacında olduklarını ifade etti.

Ayrıca yaşadığımız bölgeye bakacak olursak ciddi bir fay hattı üzerinde olmamız nedeniyle depreme karşı hazırlık yapma vaktinin gelip te geçtiğini vurgulayan Muhammed Taha Derin, “Bu acı bize daha iyi hatırlattı ki deprem her an kapımızda. Bu sebeple Çorum için valilik, belediye, STK ve ilgili odalar ile geniş bir çalışma yapılıp, ilimiz ve ilçelerimizdeki binaların deprem sağlamlığı teyit edilmediler. Bunun için kurumların birlikte ve ortak hareket etmesi önemlidir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.