‘Genç Girişimcilerimizin Her Zaman Yanındayız’

Yayınlama: 25.08.2023

Genc Girisimcilerimizin Her Zaman Yanindayiz

‘Genç Girişimcilerimizin Her Zaman Yanındayız’

TOBB Çorum Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Zeynep Yarımca ve genç girişimciler, Çorum Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’a nezaket ziyaretinde bulundu.

TOBB Çorum Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Zeynep Yarımca ve genç girişimciler, Çorum Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile bir araya geldi.

Başaranhıncal’ın gençlerden hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirten genç girişimciler, Bizlerin her zaman yanında olan başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ise “Yeni kuşak girişimcilerimiz gelecekte sektörlerinde söz sahibi olarak ekonomimizin can damarı işletmeleri bir önceki kuşaktan devralarak geliştirip büyütecek gençlerimizin daima yanındayız; onlara geleceklerini şekillendirmelerinde yol gösterici olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Oda olarak her zaman genç girişimcileri desteklediklerini belirten Başaranhıncal, “Çorum’un hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, işsizliğin azaltılması ile yeni iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaları ve ekonomiye dinamizm katmaları sebebiyle genç girişimcilerimiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisi için çok değerli buluyorum ve tüm imkânlarımızla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Genç girişimci kardeşlerimiz yapacakları etkinliklerle ilgili bilgiler verdi. Oda olarak bizde üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirttik. Genç girişimcilerimize toplumun her kesiminden destek olunması ile ilimizin, ülkemiz genelinde daha da tanınır hale gelmesine büyük katkısı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kadınlar ve gençlerin her alanda aktif olmasının en büyük öncelikleri olduğunu dile getiren Başaranhıncal, “Kadınlarımızın ve gençlerimizin her alanda aktif bir şekilde yer alması en büyük önceliğimiz. Ve Oda olarak bu konuda büyük bir çaba sarf ediyoruz. Sizlerin ticaret hayatında yer almanız, ülke ekonomisine katkıda bulunmanız ve hem Odamızı hem de bölgemizi temsil etmeniz bizler için büyük bir gurur. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. (Sümeyra Özdoğan)