“Halkın İktidarı Kuruldu”

Yayınlama: 02.04.2024

Halkin Iktidari Kuruldu

“Halkın İktidarı Kuruldu”

CHP İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz yerel seçimlerdeki başarılarını iktidar ile taçlandıracaklarını söyledi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası alınan oylar neticesinde Türkiye’deki 1’inci parti konumuna gelen CHP’nin Çorum İl Başkanı Solmaz “Önümüzdeki 2028 genel seçimleri için örgütümüzle çalışmalara şimdiden başlayacağız” dedi.

Solmaz, Çorum’da CHP’yi birinci parti yapan tüm seçmenlere teşekkür etti. Çorum’da belediyeyi kazanamadıklarını ama merkezde birinci parti olduklarını hatırlatan Solmaz “Yerel seçimler sonunda kazanan biz olduk” dedi.

HEMEN HEMEN TÜM ŞEHİRLERDE HALKIN İKTİDARI KURULDU

Hemen hemen tüm şehirlerde halkın iktidarını kurduklarını söyleyen Solmaz “Yerel seçimlerde 1’inci parti olmayı başardık, genel seçimlerde de bunu başaracağız” dedi. Rehavete kapılmayacaklarını vurgulayan Solmaz şunları söyledi:

Bundan sonraki süreçte de hiç durmadan çalışıp şehrimizin ve halkımızın sorunlarını iktidar temsilcilerine duyurmaya devam edeceğiz. Esas işimiz bundan sonra başlıyor. Kazandığımız belediyelerimizde halkımız için, vatandaşlarımız için, halkçı belediyecilik anlayışımızı sürdürmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Seçilen belediye başkanlarımızın yanında olacağız. Kendilerini sonuna kadar destekleyeceğiz. 2024 yerel seçimlerindeki başarımız umuyorum 2028 genel seçimlerdeki başarımızın bir anahtarı olacaktır. Bundan sonra genel iktidarı alana kadar azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Yerelde yazdığımız başarı hikayesini genel iktidarı alarak taçlandıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başardık, yine başaracağız. Önceliğimiz Çorum olacak, önceliğimiz halkın refah ve mutluluğu olacak. Kazandığımız başarı bizi asla rehavete sürüklemeyecek. Parti ayrımı gözetmeksizin her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Buradan 31 Mart yerel seçimlerinde partimize oy veren vermeyen tüm Çorumlu hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.