Hangi Aile Sağlığı Merkezinin Yapımı Hangi Aşamada?

Yayınlama: 01.04.2024
Düzenleme: 01.04.2024 18:26

Hangi Aile Sagligi Merkezinin Yapimi Hangi Asamada

Hangi Aile Sağlığı Merkezinin Yapımı Hangi Aşamada?

Çorum’da aile sağlığı merkezlerinin yapımı sürüyor.

Çorum’da yapımı devam eden aile sağlığı merkezleri ile ilgili açıklama yapan Çorun İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık merkezlerinin yapım süreci ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, “Binevler Ayarık 2 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu”, “Ulukavak 9 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi + Sağlıklı Hayat Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu”, “Çorum Merkez Yavruturna SHM + Aile Sağlığı Merkez (9 AHB) + TSM (T4) + 112 ASHİ Yapımı” ve “Bayat Toplum Sağlığı Merkezi +Aile Sağlığı Merkezi (6 AHB) + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu” ile ilgili bilgi paylaştı.

2023 yılı faaliyet raporunda konu ile ilgili bilgiler paylaşan İl Sağlık Müdürlüğü, Yavruturna Mahallesine yapılan sağlık merkezinin inşaatını tamamlanma aşamasında olduğunu açıklarken Ulukavak Mahallesine yapılan sağlık merkezisinin ise yakın zamanda hizmete açılacağını duyurdu. Diğer iki aile sağlığı merkezinin ise proje çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamda şu bilgilere yer verildi:

 

Binevler Ayarık iki Hekimli Aile Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu

Çorum İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilimiz merkez ilçe Binevler Ayarık Mahallesi 2383 Ada, 27 Parsel ve arsa alanı 754 metrekare üzerine Ayarık iki Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu yapılacaktır. Yapılacak olan binamız zemin ve bir kat olan toplam iki kattan oluşan, 474 metrekare kapalı alana sahip olacak olup 23 Kasım 2022 tarihinde yapım ihalesi yapıldı. Yüklenici ile sözleşme imzalandı. 2 Ocak 2023 tarihinde yer teslimi yapıldı. İnşaatı tamamlanma aşamasındadır.

Ulukavak dokuz Hekimli Aile Sağlığı Merkezi + Sağlıklı Hayat Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu

Çorum İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilimiz merkez ilçe Ulukavak Mahallesi 2569 Ada 117 Parsel (Eski Ulukavak Aile Hekimliği Merkezi yeri) üzerine Ulukavak dokuz Hekimli Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu yapılacaktır. Yapılacak olan binamız bodrum + zemin + üç kat olan toplam beş kattan oluşan, 2998,24 metrekare kapalı alana sahip olacak olup 27 Eylül 2022 tarihinde yapım ihalesi İl Sağlık Müdürlüğümüzce yapılmıştır. Yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış, yer teslimi yapılmış ve temel kazı çalışmaları yapılmıştır. En kısa sürede inşaat tamamlanarak bölge halkına hizmete sunulması planlanmaktadır.

 

Çorum Merkez Yavruturna SHM + Aile Sağlığı Merkez (9 AHB) + TSM (T4) + 112 ASHİ Yapımı

Mevcut ADSM binası bahçesine yapılacak olup hizmet binası proje ihalesi 25 Ekim 2023 tarihinde yapıldı. Yüklenici ile 27 Kasım 2023 tarihinde sözleşme yapıldı. Proje çalışmalarına başlanıldı.

 

Bayat Toplum Sağlığı Merkezi + Aile Sağlığı Merkezi (6 AHB) + 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu

İlimizde Bayat ilçesine yapılacak olan hizmet binası proje yapım ihalesi 10 Ekim 2023 tarihinde yapıldı. Yüklenici ile 4 Aralık 2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Proje çalışmalarına başlanıldı.