Hastanede Hayati Tehlikesi Olan Hastalara Daha Hızlı Müdahale Edilecek

Yayınlama: 08.02.2024

Hastanede Hayati Tehlikesi Olan Hastalara Daha Hizli Mudahale Edilecek 4 Jpeg E1707395030161

Hastanede Hayati Tehlikesi Olan Hastalara Daha Hızlı Müdahale Edilecek

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayati tehlikesi olan hastalar için acil serviste yeni iki farklı birim kuruldu. Kurulan birimle birlikte hayati tehlikesi olan hastalarla, tehlikesi olmayan ayrılacak, riskli hastalara müdahale daha hızlı yapılabilecek.

İl Sağlık Müdürlüğü, hastane bünyesinde Acil Kritik Bakım Ünitesi’nin açıldığını duyurdu. Açıklamada, hayati tehlikesi olan hastalar ile olmayan hastaların ayrılması hedeflendiği vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Acil Servisi yıllık yaklaşık 600.000 hastaya hizmet vermektedir. Başvuran hastalarımızın hizmet almasını kolaylaştırmak ve riskli hastaların tedavi ve takiplerini kolaylaştırmak için acil servisimizde yetişkin gözlem alanı ve Acil Kritik Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

Acil Kritik Bakım Ünitesinde, hayatı tehdit edici hastalıkları olan hastalar ile çoklu yaralanması olan hastalar, acil tıp uzmanı başkanlığında özel ekipler tarafından takip edilmekte ve tedavileri yapılmaktadır. Kritik durumda olan hastalarımıza uzman ekiplerce yakından bakım sağlanarak tedavileri öncelenmektedir. Gözlem alanı ve acil kritik bakım ünitesinin hizmete alınmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Hastalarımızın tanı tedavi süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir.”