Hastanede Hemşireler Unutulmadı

Yayınlama: 18.05.2023

Hastanede Hemşireler Unutulmadı

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlandı.

Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen kutlama programına, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer sobacı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir, hastane yöneticileri ve çalışan personeller katıldı.

Programda açılış konuşmalarını Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şennur Şimşek ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir yaptı.

Başhekim Sinan Zehir, “Dünyaya yön veren medeniyetimizde cömertlik, vefakarlık, cesaret, şefkat ve hamiyet gibi faziletleri kendinde toplamış olan hemşirelerimiz Allah (c.c.)’dan olan şifanın insanlar üzerindeki elidir. Hemşirelik doğa üstü yollarla hastayı hissetme sanatının adıdır. Tüm şehit hemşirelerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Başta çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Ardından İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, günün anlamını belirten konuşmalarını yaptı.

Servis ve birimlerimizden gelen fotoğraflardan derlenen slayt gösterisi ile devam eden programda mesleğinde 30 yılı tamamlayan ebe, hemşire ve sağlık memurlarımıza yöneticilerimiz tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Hastaneden yapılan açıklamada, “Dünyada 1954, ülkemizde de 1964 yılından bu yana Florence Nightingale’ in doğum günü olan 12 Mayıs Hemşireler Günü olarak kutlanmakta ve her yıl farklı bir tema ile etkinlikler düzenlenmektedir. ICN’in 2023 Uluslararası Hemşireler Günü temasında belirttiği gibi “Bizim Hemşiremiz, Bizim Geleceğimiz”. Arzu ettiğimiz geleceği hep beraber inşa edebilmek umuduyla” denildi.  (Haber Merkezi)