İlçelerdeki Doğal Gaz Çalışmaları Hızlandırılacak

Yayınlama: 31.10.2023

Ilcelerdeki Dogal Gaz Calismalari Hizlandirilacak 1

İlçelerdeki Doğal Gaz Çalışmaları Hızlandırılacak

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, özellikle ilçelerde devam eden doğal gaz altyapı çalışmaları için kurumların arasındaki diyalogun geliştirilmesi talimatı verdi.

Çorum Valiliği Toplantı Salonu’nda doğal gaz değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında düzenlenen toplantıda, Çorum merkez ve ilçelerinde doğal gaz altyapısının son durumu, doğal gazla ilgili vatandaşlardan gelen talepler, kurumlararası koordinasyonun güçlendirilmesi ve Çorumgaz’ın genel faaliyetleri görüşüldü.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Bayat Kaymakam Vekili Seher Söyler, Laçin Kaymakam Vekili Yağmur Şimşek, Ortaköy Kaymakam Vekili Burak Dilaver Yampal, Uğurludağ Kaymakam Vekili Mehmet Buğra Katırcı, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, Aşdağul Belediye Başkanı Mehmet Çelik, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Cemal İbrahim Yalçın, Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman, Operasyonlar ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara, Etüt-Proje ve CBS Birim Yöneticisi Halil İbrahim Uzun ve Valilik personeli katılım sağladı.

Çorum ve ilçelerde Çorumgaz tarafından yürütülen doğal gaz yatırımlarının daha hızlı bitirilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları değerlendirdiklerini belirten Vali Dağlı, özellikle doğal gaz altyapı çalışmalarının devam ettiği ilçelerde kaymakamlıklar, belediyeler ve Çorumgaz arasında karşılıklı diyalogu ve koordinasyonu arttırarak tüm ilçelerdeki vatandaşlara bu güzel hizmeti en kısa sürede ulaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.