İsrail Zulmüne Karşı Konferans Düzenleniyor

Yayınlama: 02.11.2023

Israil Zulmune Karsi Konferans Duzenleniyor

İsrail Zulmüne Karşı Konferans Düzenleniyor

Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı, İsrail zulmüne karşı konferans düzenliyor.

Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı yaptığı açıklamada “Zalim, katil İsrail’in ümmetin kanayan yarası Filistin’e yaptığı insanlık dışı zülümlerinin artarak devam etmesi sebebiyle Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı konferans tertip edecek” açıklaması yaptı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdullah Aydın’ın konuşmacı olarak katılacağı “Özgür Kudüs Buluşmaları” konulu konferansın 3 Kasım Cuma günü saat 19.30’da Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

“Gıyabı Cenaze Namazı Değil Dua Bekliyorlar”

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Fatih Yıldıran “Eli kanlı Katil İsrail tüm dünyanın gözü önünde çoluk çocuk demeden, kadın, yaşlı, hasta demeden tüm sivil halka zulmlerini bir aya yakın bir zamandır arttırarak devam ediyor. Evimizde, yatağımızda kafamızı yastığa koyarken utanıyoruz, elimizden duadan başka bir şey gelmiyor. Tüm islam alemi artık uyanmalı, devlet büyükleri söylemi bırakıp eyleme geçmeli, Filistinli kardeşlerimiz bizden gıyabi cenaze namazı değil fiili dua bekliyor.

“Zulmü Herkese Duyurun”

Bu bağlamda Saadet Partisi olarak yaşanan zulmlerin artık son bulması adına bir zulme engel olamıyorsanız o zulmü herkese duyurun sözü mukabilince dünden bugüne Filistin meselesi ile ilgili Özgür Kudüs Buluşmaları konferansı gerçekleştiriyoruz. Tüm halkımızı Özgür Kudüs sevdalarını cuma günü gerçekleştireceğimiz konferansa davet ediyoruz” dedi.