‘İyi Bir Atmosferde, İyi Bir Takıma Karşı Oynadık’

Yayınlama: 06.05.2024
Düzenleme: 06.05.2024 17:43

Wqkejkjaskdja Jpg

‘İyi Bir Atmosferde, İyi Bir Takıma Karşı Oynadık’

Ligin 33’üncü haftasındaki rakibimiz Şanlıurfaspor’un Teknik Direktörü Cihat Arslan, 1-1 biten maç sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Maçın güzel bir atmosferde oynandığını belirten Arslan “İyi bir takıma karşı oynadık. Biz de gelişim göstermiştik. İyi bir takım haline geldik. Tabii son dönemde olumsuzluklar yaşandı. Biraz fiziksel olarak da zihinsel olarak da aşağıya indik” dedi.

Bu hafta düşme hattındaki üç takımın da önemli maçları olduğunu hatırlatan Arslan “Adanaspor biraz avantajlıydı, Altay ile oynuyordu. Tuzla, Sakarya ile biz de burada oynadık. Hem 3.’lük mücadelesi hem de düşme mücadelesi vardı sahada. Bazen futbol kağıda sığmıyor. Alınan 1 puan, üç puan fark etmiyor, bazen farklı şeyler oluyor. Bu haftanın en büyük sürprizi Sakarya’dan geldi. Bizi üzen bir durum oldu. Öne geçtik, koruyabilirdik, kötü bir gol yedik. Sakaryaspor’un yenilgisinden sonra bu bir puanın çok fazla bir değeri kalmadı” dedi.

 

SAKARYA’YI DA DEĞERLENDİRDİ

Maç 1-1 iken riske girdiklerini anlatan Arslan, “Stoperleri gönderdik. Ondan sonrası bir puan olarak göründü. Sakaryaspor’un mağlubiyetiyle avantajlıyken dezavantajlı duruma düştük. Sakaryaspor yense belki 3.’lüğü garantiliyordu. Süper Lig yolunda en büyük avantajı Sakaryaspor elde edecekti ama bir sürpriz gerçekleşti” değerlendirmesinde bulundu.

YouTube video