Kaçak Avlanmaya İzin Verilmeyecek

Yayınlama: 31.10.2023

Kacak Avlanmaya Izin Verilmeyecek

Kaçak Avlanmaya İzin Verilmeyecek

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, su ürünlerinde kaçak avcılığa ve satışına izin vermeyeceklerini, bu konuda kararlı olduklarını söyledi.

Çorum Valiliğinde su ürünleri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında düzenlenen toplantıya, Toplantıya Vali Yardımcısı Tamer Orhan, İl Emniyet Müdürü Arif Pehlivan, İl Jandarma Komutanı Albay Naim Çetinkaya, Tarım ve Orman İl Müdürü Hayrullah Göktekin katıldı.

Toplantıda, su ürünleri kaynaklarının korunması, sürdürülebilir olması ve yasadışı su ürünleri avcılığında caydırıcılığın sağlanması amacıyla getirilen düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanması için; Çorum’da iç sularda, karaya çıkış yerlerinde, balık halleri ve perakende satış yerlerinde, soğuk hava depolarında, yol güzergahlarında yapılan kontrol ve denetimler sırasında yaşanan sorunlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Ayrıca Çorum’daki su ürünleri üretimi ve avcılıkla ilgili sektörün durumu masaya yatırıldı.

Su ürünleri sektörünün geliştirilmesi noktasında, kaçak avlanmaya ve satışına kesinlikle izin verilmeyeceğini, kontrol ve denetimlerin etkin bir şekilde yapılacağını belirten Vali Dağlı, su ürünleri kontrol ve denetimleri ile ilgili kuruluşlar arasında iş birliği ve koordinasyonun artırılarak, sorunların çözümü noktasında gerekli adımların atılacağını kaydetti.