Kargı CHP’de Dümenci Dönemi

Yayınlama: 03.09.2023

Kargi Chpde Dumenci Donemi 3

Kargı CHP’de Dümenci Dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi Kargı İlçe Başkanlığına Kemal Dümenci seçildi.

CHP Kargı İlçe Kongresi, Kargı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kongrede mevcut başkan Hakan Çelik yeniden aday olmazken, eski ilçe başkanı ve belediye başkan adayı Kemal Dümenci göreve talip oldu.

Kongrede divan başkanlığına İl Başkanı Ümit Er, kâtip üyeliklere Recep Akyıldız ve Metin Berber seçildi.

İlçe Başkanı Hakan Çelik’in açılış konuşması ile başlayan olağan kongrede saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Kongreye, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, İl Başkanı Ümit Er, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, eski il başkanları, il – ilçe yöneticileri, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer ile çok sayıda partili katıldı.

“Gün Birlik ve Beraberlik Günüdür”

Kongrede bir konuşma yapan Kemal Dümenci, “Görevimiz Atatürk’ümüzün mirasını her ne ahval ve şeraitte olursa olsun korumak, her türlü ikilikten, menfaat kaygısından uzak,  şahsi heveslerimizden arınmış olarak onun izinden yürümektir” dedi.

Dümenci, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, 11 Eylül 1923 tarihinde, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki, ilk Halk Fırkası yönetim kurulu seçimleriyle başlayan bir sürecin devamı olan, demokrasi şölenlerimizden birini gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Bugün bizlerin kucaklaşma günümüz, bu gün bizlerin bir araya gelip memlekete demokrasiye olan inancımızı gösterme günümüz.

Gururluyuz, çünkü Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirası tüm gücümüzle koruma mücadelesi veriyoruz.

Gururluyuz, çünkü ilkelerimizle, felsefemizle, dik duruşumuzla ve örgütlü mücadelenin gereğini yerine getirmek için gösterdiğimiz çabayla yüz yıldır ayaktayız,  ilelebet de ayakta kalacağız.

Bizler dünyaya  dehasıyla örnek olmuş bir liderin evlatlarıyız. Bizler yıkılmış, viran olmuş bir ülkeyi sıfırdan inşa eden bir dahinin varisleriyiz.

Görevimiz Atatürk’ümüzün mirasını her ne ahval ve şeraitte olursa olsun korumak, her türlü ikilikten, menfaat kaygısından uzak,  şahsi heveslerimizden arınmış olarak onun izinden yürümektir.

İşte bu yolda yönetim kurulumuz olarak hiçbir mücadeleden kaçınmayacağımıza, siz yoldaşlarımızın yüzünü yere eğecek hiçbir eylemin ve fikrin içerisinde olmayacağımıza bugün burada söz veriyoruz.

Partimizi bir adım bile olsa ileri taşımak adına vereceğimiz mücadelede sizlerden de desteklerinizi bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi bugün ülke gün be gün talan edilmekte, memleketin toprağı karış karış Arap’a,  İngiliz’e peşkeş çekilmekte ve sınırlarımız yol geçen hanı gibi Afgan’ı, Suriyelisi, Iraklısı, tarafından işgal edilmektedir.

Memleket iktidar tarafından, Sadat’a, Hizbullah’a ve yerden bitercesine çekirge sürüleri gibi çoğalan cemaatlere şariat hevesiyle sunulmuş durumdadır.

Ekonomi bir sahte ekonomistin elinde içler acısı hale getirilmiş, faiz nas uğruna, dolar da iktidar mensuplarının İsviçre bankalarındaki döviz hesaplarının biraz daha kabartılması uğruna milletin belini kırmış vaziyettedir.

Kargı özelinde tabanımızın yılgınlığının, yorgunluğunun farkındayım. Ancak bizim yorgun olmaya, kırgın olmaya hakkımız yok arkadaşlar. Çünkü biz bir misyonun temsilcileriyiz.

Bizler evlatlarımız için, geleceğimiz için, memleketimiz için bizi öteleyenlerle, her gün yeni bir etiketle bizleri yaftalayanlarla mücadele etmek zorundayız.

Bizler Kargı’yı kalkındırmak adına, yanlışlara dur diyebilmek adına sımsıkı birbirimize sarılmak zorundayız.

Bizler birlik olmak zorundayız, ayakta kalmak istiyorsak sarı öküzün hikayesindeki gibi bizi birbirimizden ayırmalarına müsaade etmemeliyiz.

Gelin bu gün burada örgütlü mücadelenin yeniden temelini atalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.” (Sümeyra Özdoğan)