Karlı Yolları Aşan Gruplar, Hastaların Yardımına Ulaştı

Yayınlama: 30.01.2024

Karlı Yolları Aşan Ekipler, Hastaların Yardımına Ulaştı

Muş İl Özel İdaresi ile sağlık ekipleri, kar yağışı ve tipiden dolayı kapanan yolları aşarak hastaların yardımına ulaştı.

Muş’un Bulanık ilçesinde rahatsızlanan vatandaşlar için il özel idaresi ve sağlık ekipleri harekete geçti. Sağlık ekipleri, zorlu hava şartlarına rağmen karlı yolları aşarak rahatsızlanan vatandaşların hastaneye ulaşmasını sağladı. Bulanık ilçesine bağlı Yokuşbaşı köyünde ikamet eden 42 yaşındaki hastanın yakınları yetkililerden yardım istedi. Bölgeye sevk edilen ekipler, çalışmalarının ardından köye ulaştı. 112 Acil Sağlık Servis ekiplerince köyden alınan hasta, Bulanık Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı.

Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik köyünde de rahatsızlanan 75 yaşındaki genel durum bozukluğu olan hasta için il özel idaresi ve sağlık ekipleri çalışma başlattı. Yoğun kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yolunu il özel idare ekipleri yoğun bir mücadele sonucu açtı. İlk müdahalesi 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından köyde yapılan hasta daha sonra Bulanık Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bölgede kar küreme ile yol açma ve genişletme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 0 Ynfasrti

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 1 Mijbyvdq

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 2 Cwhejfcs

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 3 Bbj22Ked

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 4 Hslosqc8

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 5 P39Aawhd

Karli Yollari Asan Gruplar Hastalarin Yardimina Ulasti 6 2Ak3Ybio