Kavuncu: 310 Kanun Teklifini Yasalaştırdık

Yayınlama: 07.04.2023
Düzenleme: 07.04.2023 16:57

Kavuncu 310 Kanun Teklifini Yasalastirdik 2 Erol Kavuncu Tbmm

Kavuncu: 310 Kanun Teklifini Yasalaştırdık

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, 27. Yasam Dönemi’nin tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada 310 kanun teklifini yasalaştırdıklarını söyledi.

TBMM’de 7 Temmuz 2018’de başlayan 27. Yasama Dönemi, 14 Mayıs’ta sona erecek. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan oturumun ardından meclis tatile girdi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yasama döneminde yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Kavuncu, şunları söyledi:

“TBMM’de 27. Yasama Dönemi son çalışma gününde; Depremden etkilenen vatandaşlarımız için yeni konutların inşası Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Türkiye ile Etiyopya arasında Askerî Çerçeve Anlaşması,  İtalya ile Sürücü Belgelerinin Karşılıklı Tanınması, Tekliflerimizi kabul ederek  yasalaştırdık. Bartın Amasra’da yaşanan maden kazasının araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nun Raporu’nu görüştük. Kişisel Verileri Koruma Kurumuna ve RTÜK’e 1 er üye seçimini yaptık.

İlk kez bir dönemde 6. Yasama Yılını çalışarak Cumhuriyet tarihimizin en uzun yasama döneminde aziz milletimizin beklentilerini gerçekleştirmek için 310 Kanun Teklifimizi yasalaştırdık.

27. Dönem TBMM çalışmalarımızın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; görev yapan Milletvekillerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve Gazi Meclisimizin tüm personeline emekleri için teşekkür ediyorum.” (Sümeyra Özdoğan)