Kaya: Biz Bu Millete Hizmet Etmeye Geldik

Yayınlama: 17.04.2023

Kaya: Biz Bu Millete Hizmet Etmeye Geldik

AK Parti Çorum Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya “14 Mayıs’ta, ya bağımsız kendi başımıza karar veren ve dünyaya meydan okuyan bir Türkiye olarak devam edeceğiz ya da 20 yıl öncesinde olduğu gibi İMF’den gelenlerin çantayla gelip; ‘Şunları şunları yapın, şunları da yapmayın’ dediği bir ülke olarak kalmaya devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Kaya, Osmancık ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen açık hava toplantısında ilçe halkına hitap etti.

İlçeye yapılan yatırımları anlatan Kaya “Geçen dönemde birçok hizmet ettik. Çorum’un tek kalemde yapılabilen en büyük yatırımlarından bir tanesi olan Kırkdilim tünellerine başladık, tüneller bitmek üzere. 6 Şubat’taki deprem olmasaydı seçimde açacaktık. Ancak o depremden dolayı biraz ara verdik. İnşallah hemen seçimin sonrasında tünelleri açacağız ve Çorum’a hemşehrilerimizin konforlu şekilde gelip gitmesini sağlayacağız. Yine Laçin –  Osmancık, Kırkdilim – Çorum arasındaki yolu yeniden ihale ettik. Bu senenin başında güçlü bir firma aldı ve hızlı bir şekilde çalışmaya başladı. Bu senenin sonunda da inşallah orayı bitirip hizmeti açacağız.” dedi.

Önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, sonra da kendisi için AK Parti’ye oy isteyen Kaya şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız bize ikinci defa inandı, güvendi ve listenin ikinci sırasına koydu. Sizden de bizim isteğimiz şu; her biriniz adaymış gibi buradan evinize gittiğinizde 14 Mayıs’a kadar çevremizdeki eşimize, dostumuza, akrabamıza, bize oy veren vermeyen herkese ulaşıp hizmetlerimizi anlatmak. Hangi hizmetlerimizi anlatacağız. Bizim yerelde yaptığımız hizmetleri anlatacağız. Yine Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye yapmış olduğu savunma sanayine ilişkin İHA’lar, SİHA’lar, Akıncılar, Kızılelmalar; bunların hepsini anlatacağız. Yine savaş gemimizi anlatacağız. Bunlar olmayan yapılamayan işlerdi, bunları yaptık ki şimdi dünyaya biz de varız diyoruz. Biz de artık oyun kurucuyuz diyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan öyle bir lider ki; bu milletin her zaman hür ve bağımsız yaşaması için ne yapılması gerekiyorsa yirmi yılda ilmek ilmek yaptı ve sona geldik. Artık 14 Mayıs’ta ya bağımsız kendi başımıza karar veren ve dünyaya meydan okuyan bir Türkiye olarak devam edeceğiz ya da 20 yıl öncesinde olduğu gibi İMF’den gelenlerin çantayla gelip; ‘şunları şunları yapın, şunları şunları yapmayın’ dediği bir ülke olarak kalmaya devam edeceğiz.

Hizmetlerimizi Kapı Kapı Dolaşarak Anlatacağız

Arkadaşlar, biz çok büyük hizmetler yaptık. Şehir hastaneleri yaptık. Her ile millet bahçesi yaptık, her ile TOKİ’ler yaptık, yollar, köprüler, tüneller, dünyada örneği olmayan projelere imza attık. Yeni otomobilimiz TOGG piyasalara çıktı ve yollarda görüntü veriyor. Bunlara bakacağız, bunları değerlendireceğiz ve ona göre vicdanımızla bir karar vereceğiz. Ve şunu hiçbir zaman unutmayacağız. Bizim derdimiz de gayemiz de bu millete hizmet etmek. Biz bu millete efendilik etmeye değil, hizmetkarlık etmeye geldik. Bunu yaparken de sizlerden aldığımız güçle, duayla her zaman daha çok çalışacağız.

Bizim tek emir aldığımız bir yer var o da milletimizdir, yani sizlersiniz. İnşallah 14 Mayıs’ta, siz hemşehrilerimizden önce Cumhurbaşkanımıza, sonrasında da kendimize güçlü bir destek istiyoruz. İnşallah, 14 Mayıs’ta sesimizin Ankara’dan duyulmasına, kapı kapı gezmeye, sağımızdaki solumuzdaki oy vermeyenleri ikna etmeye, çok çalışmaya, aday bizmişiz gibi yatmadan, uyumadan çalışmaya var mıyız? Biz de yatmayacağız, uyumayacağız, hep beraber Cumhur İttifakımızın; Milliyetçi Hareket Partisiyle, Yeniden Refah Partisiyle ve diğer birleşenleriyle beraber Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtireceğiz.” (Sümeyra Özdoğan)