Komşu İlimizi  Sel Vurdu

Yayınlama: 03.09.2023

Komşu İlimizi  Sel Vurdu

Metrekareye 150 kilo yağışın düştüğü Samsun, bazı bölgelerde heyelan ve sel felaketi yaşadı. Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki sular çekilmeye başlarken bölge havadan görüntülendi ve felaketin büyüklüğü de daha net anlaşıldı. Samsun’da ekiplerin yoğun çalışması neticesinde hayat normale dönerken, sel sularının etkili olduğu bölgelerde tahliye çalışmaları devam ediyor.

Samsun’da etkili olan sağanak nedeniyle su basan Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki sular çekilmeye başladı. Selin vahameti havadan görüntülendi.

Samsun Felaketi Yaşadı

Turuncu uyarı verilen Samsun, bugün felaketi yaşadı. İl merkezindeki İlkadım ve Canik ilçeleri selden en çok etkilenen yerlerden biri oldu. Özellikle her sağanak sonrası sel sularına teslim olan Gülsan Sanayi Sitesi’nde bu sefer de manzara değişmedi.

Sanayi Sitesi Göle Döndü, Dükkanları Su Bastı

Sağanak dolayısıyla sanayi sitesi göle dönerken, dükkanları ise su bastı. Öğlene kadar suyun yüksekliğinin 50 santimi bulduğu Gülsan’da durumun vahameti havadan çekilen dron görüntüsüyle gözler önüne serildi.

Sel Suları Çekilince Felaketin Büyüklüğü Daha Net Görüldü

Sel suları çekilmeye başlasa da felaketin büyüklüğü havadan daha net görüldü. Samsun’da ekiplerin yoğun çalışması neticesinde hayat normale dönerken, sel sularının etkili olduğu bölgelerde tahliye çalışmaları devam ediyor. (İHA)