Kuyumcuya Sahte Altın Satıp Kaçtılar

Yayınlama: 15.09.2023

Kuyumcu

Kuyumcuya Sahte Altın Satıp Kaçtılar

Çorum’da kuyumcuya sahte altın kelepçe satan iki kişi gözaltına alındı.

Olay, Gülabibey Mahallesi Eğridere Çarşısı’nda yer alan bir kuyumcuda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, şüpheliler A.B. ve F.A., çarşıda yer alan bir kuyumcuya giderek 18 bin 450 TL değerindeki altın kelepçeyi bozdurdu. Karşılığında pırlanta ve 15 bin 40 TL nakit para alan şüpheliler, bir süre sonra kuyumcudan ayrıldı.

Altın kelepçeyi teslim alan Ü.K., bir süre sonra ürünün sahte olduğunu tespit etti. Aldıkları ihbarla harekete geçen Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri A.B.’nin farklı kimlik bilgileriyle işlem yaptığını belirledi, kamera kayıtlarından şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Ardından arama çalışmalarına başlayan polis ekipleri, şüphelilerin Tokat’tan Sivas’a hareket ettiğini belirledi. Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde yakalanan şahıslar, gözaltına alındı.

Yapılan çalışmada iki şüphelinin daha önce Zile ve Yıldızeli ilçelerinde de sahte altın kelepçe bozdurdukları belirlendi. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada yedi adet benzer özelliklerde sahte altın kelepçe ele geçirildi.

Sivas’ta gözaltına alınan şüpheliler, daha sonra Çorum’a getirildi.

Şüphelilerin Çorum’daki işlemleri ise sürüyor. (Haber Merkezi)