Mecitözü CHP, Bilgin ile Devam

Yayınlama: 23.08.2023

Mecitozu Chp Bilgin Ile Devam 3

Mecitözü CHP, Bilgin ile Devam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe kongreleri devam ediyor. Mecitözü İlçe Kongresi de gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Ahmet Bilgin yapılan seçimler sonucunda yeniden seçilerek güven tazeledi.

Gazi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını İl Başkanı Ümit Er yaparken, katip üyelikleri Haydar Erdem ve Yusuf Erdem üstlendi.

Kongre İlçe Başkanı Ahmet Bilgin’in açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Dinçer Solmaz, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Avukat Sadık Eral, Talip Eken, 22.Dönem Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar ve Milletvekili Mehmet Tahtasız söz alarak 2023 Mayıs Genel Seçimleri olmak üzere çeşitli konulara dair görüşlerini dile getirdi.

Kültür Merkezi İhalesi 4 Eylül’de

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, icraatlarına ilişkin açıklamalarda bulunurken, ilçe halkına çeşitli konularda müjde verdi. İlçede yapılması planlanan Kültür Merkezi Kompleksi Projesi ile ilgili çalışmalarda önemli yol alındığını, 4 Eylül’de proje ihalesinin gerçekleştirileceği müjdesini veren Belediye Başkanı Aylar, Eylül ayı sonunda da temel atma töreninin gerçekleştirilmesini planladıklarını açıkladı.

2019 Belediye Seçimleri öncesinde vaat ettiklerinin yüzde 90’ını gerçekleştirdiğini belirten Veli Aylar, “İlçemizin gelişmesine katkı sağlamak için 50 dönümlük bir araziyi satın aldık. Aldığımız bu yere ilçemizdeki sanayiyi taşımayı, boşalan alana da TOKİ’nin 200 konut yaptırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Milletvekili Tahtasız da ilçenin sorunları Meclis’e taşımak için gayret göstereceğini belirterek, partililerden yeni seçilecek yönetime yardımcı olmalarını istedi.

Konuşmaların ardından Seçim Kurulu denetiminde blok liste ile gidilen seçimler sonucunda; başkan adayı Ahmet Bilgin yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Ekim ayı içerisinde toplanacak İl kongresi’nde 17 delege ile temsil edilecek olan CHP Mecitözü İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu:

Ali Erkul, Mustafa Özcan, Ali Özerdem, Sami Aylar, Sadık Yüksel, Muharrem Altay, Kazım Erocağı, Arif Çördük, Feyzullah Bakar, Levent Özdemir.

Yedek üyeliklere ise şu isimler seçildi; Dursun Sakat, Hüseyin Aktaş, Hasan Öz, Çelebi Kesgin, Hüseyin Eryenilmez, Çetin Aksoy, Ahmet Toraman, Murat Arslan, İsmail Şahin Biçer, Çelebi Öztürk.

İl delegeleri: Ahmet Bilgin, Ali Erkul, Mustafa Özcan, Ünal Yavuz, Özcan Çetin, Atiye Yaşar, Ünsal Ay, Kemal Tepe, Haydar Erdem, Haydar Taş, Güngör Kara, Zülal Pir, İlhan Topçu, Ali Altay, Behçet Ekmekçi, Ali Mert, Elvan Kılıçaslan. (Haber Merkezi)