Mecitözü’ne Kültür Merkezi Yapılacak

Yayınlama: 21.12.2022

Mecitözü’ne Kültür Merkezi Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteğiyle Çorum’un Mecitözü ilçesine çok amaçlı kültür merkezi yapılacağı açıklandı.

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, 2 yıldır devam eden çalışmaların ve girişimlerin olumlu sonuçlandığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye yaptırılacak kültür merkezinin Belediye Meclisi’nden geçtiğini ve Başkan İmamoğlu tarafından da onaylandığını, önümüzdeki bahar aylarında temelin atılacağını müjdeledi.

Tahtasız ve Aylar’dan Teşekkür Ziyareti

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ile Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Tahtasız ve Aylar, Mecitözü Kültür Merkezi Projesinde kendilerinden desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Bülent Akköse’ye teşekkür ziyaretinde bulunarak, bundan sonra yapılacak çalışmaları belirledi.

Onaylandı

Belediyeden verilen bilgiye göre; Mecitözü İlçesine kültür merkezi yaptırılması konusu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçti, Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından da onaylandı. 2023 yılı ilkbahar aylarında ise temel atılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, içerisinde 500 kişilik düğün salonu, 250 kişilik konferans ve toplantı salonu, sergi salonu, kafeterya, 40 kişilik konaklama oteli, mutfak, 7 adet dükkan ve çeşitli eklentilerin bulunacağı kültür merkezinin yaklaşık 75 milyonluk bir yatırımla gerçekleştirileceğini açıklayarak, “ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Kültür Merkezi, İlçenin Büyük Bir İhtiyacını Karşılayacak

Veli Aylar, proje için Mecitözü’nün Bahçelievler Mahallesi Mehmet Ağar Parkı yanında 7 dönümlük yer belirlendiğini, proje taslağının hazır olduğunu, projenin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını ve bahar aylarında temel atılarak inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi. Aylar, Kültür Merkezi projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte ilçenin büyük bin ihtiyacının karşılanmış olacağını vurguladı. Aylar, kendilerine her konuda destek veren ve yanlarında olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti. CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız da taleplerine olumlu yaklaşan ve Mecitözü’nün büyük bir ihtiyacının karşılanması noktasında gereken desteği veren Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.