‘Odamızı Hak Ettiği Konuma Ulaştıracağız’

Yayınlama: 25.11.2023
Düzenleme: 24.11.2023 13:32

Dklqwdkwq

‘Odamızı Hak Ettiği Konuma Ulaştıracağız’

Çorum Mimarlar Odası 16. Dönem Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı.

Geride bıraktığımız hafta sonu yapılan seçimlerde TMMOB Mimarlar Odası Çorum Temsilciliği Başkanlığına Pınar Karakurt seçilirken yönetim kurulu da belli oldu.

Seçimlerin ardından başkanlığa getirilen Karakurt “Kamu ve Özel sektörde çalışan meslektaşlarımızın sorunlarını çözüp mesleğimize sahip çıkacağız” dedi.

Mimari etkinlikler ile meslektaşlarının heyecanını canlı tutacaklarını dile getiren Karakurt, Çorum Mimarlar Odası 16. Dönem Yönetim Kurulunu açıkladı. Kurulda Pınar Karakurt, Ali Samet Taş, Rüveyda Kılıç Fındık, Işın Avşar, Buğrahan Kaynak, Güntülü Nur Fuçular, Yasin Zorlu, Eray Yıldız, Gizem Çataroğlu, Demet Karaçırak yer aldı.

TMMOB Mimarlar Odası Çorum Temsilciliği Başkanı Pınar Karakurt yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kamu ve Özel sektörde çalışan meslektaşlarımızın sorunlarını çözüp mesleğimize sahip çıkacağız. Yeni mezun meslektaşlarımıza iş imkanı sağlamak için gerekli çalışmaları yapacağız. Mesleğimizi öneminin altını çizerek hakettiği konuma ulaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın hayatın her alanında daha aktif söz sahibi olması için çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin silüeti için binalarımızın nitelikli, doğru ve güvenilir bir şekilde yapılması konusunda takipte olacağız. Mimari etkinlikler ve çalışmalarımıza devam ederek mesleğimizin ve meslektaşlarımızın heyecanını canlı tutacağız. Tüm meslektaşlarımızın katılımıyla odamızı hakettiği konuma ulaştıracağız.