Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Başlayacak? Ara Tatil Seminer Tarihleri Paylaşıldı

Kasım ara tatilindeki seminerlerle ilgili açıklama geçtiğimiz haftalarda geldi. Öğretmenlerin seminer dönemi, sadece kasım ara tatili için online yapılacak. Peki, öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak? İşte ara tatil seminer tarihleri…

Yayınlama: 05.11.2023

Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Başlayacak? Ara Tatil Seminer Tarihleri Paylaşıldı

Öğretmenlerin seminer takvimine göre, kasım ayı seminerleri 13-17 Kasım tarihlerinde olacak.Eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek Kasım ara tatili öğretmen semineri online olarak yapılacak.

0Ijve G9 K6C1Exd08Ojmw

MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NDAN SEMİNER AÇIKLAMASI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli meslektaşlarım,

Eğitim öğretim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalışıyoruz. Dönem arası tatilleri bu anlamda planlama yapmak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Hem yaz boyunca yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi ve hem de başta ortak sınavlar olmak üzere tatil sonrası yapılacakların planlanmasına odaklanmış bir planlama yaptık. İlgili genel müdür arkadaşların online sunumları ve akabinde okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylıca tanımladık ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım.

Bu nedenle sadece Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var: İstirhamım, lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım.

Hayırlı olsun.”