Osmancık’ta Yağış ve Fırtına Etkisi

Yayınlama: 05.05.2024
Düzenleme: 05.05.2024 17:55

Zxmcnzxjc Jpg

Osmancık’ta Yağış ve Fırtına Etkisi

Çorum’un Osmancık ilçesinde öğle saatlerinde fırtına, dolu ve sağanak yağış bir arada etkili oldu. İlçe’de tezgah açan pazarcı esnafına da zor anlar yaşattı.

Koyun baba Mahallesinde kurulan Cumartesi pazarında, pazarcı esnafının şemsiyeleri uçtu, yollar adeta göle döndü. Pazarcı esnafı ve vatandaşlar fırtına ve doludan dolayı zor anlar yaşarken herhangi can kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

 

FIRTINA KAMERALARA YANSIDI

Cumartesi Pazarındaki brandalar ve eşyaların fırtına nedeniyle uçuştuğu görülürken pazarcı esnafı ve pazarda bulunan vatandaşlarda zor anlar yaşadı. Vatandaşlar kaçarak sığınacak bir yer aradılar.

Sağanak yağmur, dolu ve fırtına sonrasında ilçede göle dönen bazı noktalarda yine benzer görüntüler yaşandı. Baltacı Mehmet Paşa ve Fatih Caddesi’nde yoğun su akışı ve birikintiler oluştu, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yolu kullanmakta zorluk çekti.

 

YEŞİL ALANLAR VE KARAYOLU BEYAZA BÜRÜNDÜ

Öte yandan öğle saatlerinde merkez ve köylerinde bir anda sağanak, fırtına ve dolu yağışı etkili oldu. İlçeye bağlı İnal köyünde etkisini gösteren dolu yağışı nedeniyle yeşil alanlar ile karayolu beyaza büründü.

O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde karayolu ve çamlık ormanlık alanın dolu yağışı sonrası beyaza büründüğü görülüyor.

YouTube video