Özdemir: Çiftçinin Gür Sesi Olacağız

Yayınlama: 23.02.2023

Özdemir: Çiftçinin Gür Sesi Olacağız

Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, beraberinde Ziraat Odası Meclis Kurulu üyeleri ile birlikte seracılık yaparak geçimini sağlayan çiftçilerle bir araya geldi.

Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen görüşmede seracıların sorunlarını dinleyen Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, üretimin önündeki engellerin kaldırılması için gereken adımların atılacağını söyledi.

Üretime her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu, bunun için de çiftçilere verilen desteğin artırılması ve önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini anlatan Özdemir, çiftçinin para kazanabilmesi için alınacak önlemlerin, ülkeye istihdam ve ekonomi olarak yansıyacağını kaydetti.

Başkan Özdemir, ülke ekonomisini ayakta tutan yegane güçlerden birinin çiftçiler olduğunu açıkladı. Seracıların da üretimde büyük bir rolünün olduğuna dikkat çeken Özdemir, özellikle yaşanan depremin ardından gıdanın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha öne çıktığını ifade etti.

Toplantıda üreticilerin de önerilerini dinleyen Özdemir, sorunların üstesinden gelinebilmesi için Ziraat Odası olarak gereken yerlere ulaşıp çiftçilerin sesi olacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.