Penaltı Anında Neler Yaşandı?

Yayınlama: 06.05.2024

Penalti Aninda Neler Yasandi

Penaltı Anında Neler Yaşandı?

Kaçan penaltı sırasında neler yaşandığı netleşti.

Şanlıurfaspor maçında kullanılan penaltıda topun başına Hakan Barış’ın geçmesi ve oyuncunun penaltıyı kaçırması sonrası yaşanan tartışmalara Yardımcı Antrenör Ziya Akçeken açıklık getirdi.

Penaltı atışını Hakan Barış’ın kullanması ile ilgili sorulan soru üzerine açıklamada yapan Yardımcı Antrenör Ziya Akçeken kararı oyuncularının verdiğini belirterek, bu tarz şeylerin olabileceğini ve takılmamak gerektiğini savundu.

 

NORMALDE NALEPA’NINDI

Akçeken açıklamasında “Maçtan önce duran top organizasyonları ile kararlar alıyoruz. Bu maçtan önce de bunu yaptık ve normalde penaltıcımız Nalepa idi. 2’nci oyuncumuz, 3’üncü oyuncumuz var. Topun başına Hakan geçince futbolcular aralardında bir karar verip uyguladılar diye düşündük. Aslında Ahmet İlhan ile onu konuştuk, Ahmet İlhan’ın kullanması gerekiyordu. Oyuncular kendi aralarında karar verip uygulayınca bizim de müdahalemiz olmadı” dedi.

 

“ÇOK TAKILMAMAK LAZIM”

Ahmet İlhan’ın kendisi ile ilgili ne konuştuğunun sorulmasına üzerine de “Ahmet İlhan’a sorduk sen neden kullanmadın?” diye ama Nalepa’nın topu Hakan’a verdiğini söyledi. “Oyuncu kararıdır, böyle şeylere çok takılmamak lazım” diyen Akçeken “Nasip değilmiş” ifadelerine yer verdi.