Perdeler Çocuklar İçin Açılacak

Yayınlama: 08.05.2024

Perdeler Cocuklar Icin Acilacak 3 Jpeg

Perdeler Çocuklar İçin Açılacak

Çorum’da bu hafta çocuk oyunu sahnelecek.

Çorum Devlet Tiyatroları bu hafta çocuklara ev sahipliği yapacak. Istanbul Devlet Tiyatrosunun “Park” isimli çocuk oyunu, Çorumlular ile buluşacak.
9-10-11 Mayıs günleri sahnelecek oyun; 9 Mayıs Perşembe ve 10 Mayıs Cuma günü saat 13.30’da, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11’de ve 14’te olmak üzere toplam dört kez sahnelenecek.
İstanbul Devlet Tiyatrosunun “Park” isimli oyunu tek perdeden oluşacak ve yaklaşık 45 dakika sürecek.

Oyun için Devlet Tiyatrosu gişesinden veya biletinial.com’dan üzerinden bilet satışları devam ederken bilet fiyatları ise 25 TL olarak belirlendi.

 

KİMLER ROL ALIYOR?

Candan Seda Balaban ve Özge Midilli tarafından yazılan ve yine Candan Seda Balaban tarafından yönetilen oyunda anne rolünde Deniz Arna, torun rolünde Handan Ölçener, kardeş rolünde İsmail Nadir Bilgili, Dede rolünde Can Emrah Yaman, annesinin kızı rolünde İrem Alnıaçık, abla rolünde Özge Özdemir rol alacak.

 

ÜÇ ARKADAŞIN HİKYAESİ

İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek oyunun konusu şu şekilde:

Metropolün ortasında artık pek de ziyaret edilmeyen yapayalnız bir park. Bu park, o gün tesadüfen oradan geçen üç çocuğun birbiriyle arkadaş olmasını sağlamak amacıyla bir macera başlatacak, çocuklar ve ebeveynleri de bu maceraya ortak olacaklardır. Sözsüz, maskeli ve müzikli bu oyun hem üç arkadaşa hem parka iyi gelen ve hepsini dönüştüren masalsı bir hikayeye dönüşecektir.

İlk kez bu sezon sahnelenen oyun 14 Nisan Pazar günü Üsküdar Tekel Sahnesinde Prömiyer yapmıştı.