Rakip Yükselişte

Yayınlama: 10.11.2023

Rakip Yukseliste 2

Rakip Yükselişte

Trendyol TFF 1. Lig’de mücadele eden Çorum FK, ligin 12. haftasında Kocaelispor’a konuk oluyor. Gazetemiz muhabiri de Kocaelispor’un bu sezon ve geçen sezonki istatistiklerini derledi.

Geçtiğimiz sezon 2. Lig’de 19 maç yenilmeden şampiyon olarak bu sezon Trendyol 1. Lig’de mücadele etmeye hak kazanan Çorum FK, ligin 11. haftasında Kocaelispor’a konuk olacak.

Gazetemiz muhabiri de Kocaelispor’un bu sezon ve geçen sezonki performansını okurlarımız için derledi.

Ligin Yeni Takımlarından

Geçtiğimiz sezon TFF 2. Lig’de mücadele eden Kocaelispor, sezon boyuna 84 puan toplayarak ligi birinci sırada tamamladı. Bu başarıyla birlikte bu sezon Trendyol 1. Lig’de mücadele etmeye hak kazanan Kocaelispor, sezon boyunca istikrarlı bir tablo çizdi.

Geçen sezon toplam 38 maç oynayan yeşil-siyahlılar, bu maçların 25’ini kazandı, 9’unu berabere bitirdi. Kocaelispor sadece 4 maçta mağlubiyet yaşadı. Kocaelispor sezon boyunca ise 30 puan kaybetti.

Rakip Yükselişte

Bu sezon Trendyol 1. Lig’de mücadele eden Kocaelispor, son haftalardaki aldığı galibiyetlerle yükselişe geçti. Bu sezon 11 maç oynayan Kocaelispor, yedi maçı kazandı, iki maçı kaybetti ve iki maçı da beraberlikle tamamladı. Kocaelispor, ligde bu sezon 11 haftada 23 puan toplamayı başardı.

Eşleşmede Kocaeli Üstün

Rakip Kocaelispor, daha önce Çorum FK ile 12 kez karşılaştı. Bu maçların yedisini Kocaelispor kazanırken, üçünü Çorum FK kazandı, ikisi ise berabere bitti.

Bu Dakikalara Dikkat

Kocaelispor, geçtiğimiz sezon oynadığı 36 maçta 67 gol attı. Bu gollerin 16’sını 76 ile 90’ncı dakikalar arasında bulurken, 14’ünü 31 ile 45’nci dakikalar arasında 12’sini 1 ve 15’nci dakikalar arasında buldu.

Bu sezon ise Kocaelispor, 18 gol atmayı başardı. Kocaelispor, bu sezon en çok golü üç golle beş golle 31 ve 45’nci dakikalar arasında buldu.

Bu sezon ligde 23 puan toplayan Kocaelispor, ligde ikinci sırada yer alıyor. (Abdulkadir Söylemez)