Sağlık Bakanlığı 8 Bin Personel İçin Kura Çekti

Yayınlama: 03.04.2024
Düzenleme: 03.04.2024 16:36

Yankee

Sağlık Bakanlığı 8 Bin Personel İçin Kura Çekti

Sağlık Bakanlığının işçi alımı için açtığı kadrolara başvuru yapan adaylar arasından 8 bin işçi için kura çekimi başladı. Kura çekimi il il yapılırken aynı zamanda canlı olarak yayınlanıyor.

ÇORUM’un Kurası Çekildi

Sağlık Bakanlığına bağlı hastane ve tesislerde görevlendirilmek üzere temizlik görevlisi ve güvenlik personeli alımı için başvurular arasından kura çekim yapıldı. Kura yöntemiyle şu illere personel alımı yapılacak. İki gün sürecek kura çekiminde Çorum’un kurası ilk gün çekildi.

Çorum, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir.

ATAMA İÇİN GEREKENLER

Sağlık Bakanlığına işçi alımı için noter kurası sonucu belirlenen asıl adaylar için işe yerleştirme süreci istenen belgelerin eksiksiz teslimi ile olacak. Süresi içerisinde belgelerini teslim etmeyenlerin işe yerleştirme işlemi yapılmayacak. Bunların yerine noter kurasında çıkan yedekler arasından sıralamaya göre çağrı yapılacak.