‘Savunma Sanayine Ağırlık Verilecek’

Yayınlama: 29.08.2023

Savunma Sanayine Agirlik Verilecek 1

‘Savunma Sanayine Ağırlık Verilecek’

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Ağustos ayı OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı, OSB Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, OSB’lerin Türkiye’nin ve Çorum’un ekonomik anlamda gelişerek kalkınmasında öncü rol üstlendiğini söyledi.

Çorum’un güçlü sanayi altyapısı, coğrafi konumu, kalifiye işgücü, hammadde kaynaklarına eşit uzaklıkta olması ve gelişmiş ulaşım imkanları ile yatırım yapmak isteyen müteşebbislere büyük avantajlar sağladığını ifade ederek, Çorum’un geçmişten gelen sanayi kültürü, girişimci ruhunun varlığı ve gelişmiş makine sanayi altyapısı dikkate alındığında savunma sanayi yatırımları için önemli imkanlara sahip olduğunu vurguladı.

Vali Dağlı, özellikle savunma sanayine çok ağırlık verileceğini, Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında atılımlar gerçekleştirerek savunma sanayi yatırımlarından ilimize kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

Çorum’un tüm kurum ve kuruluşlarıyla yatırımcıya her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu belirten Vali Dağlı, yatırımcılar tarafından OSB’lere yapılacak yeni sanayi tesisleri ile Çorum’u tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, istihdam ve ihracatı artırarak ilimizin ekonomik yapısını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Vali Dağlı, Türkiye’nin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda Çorum’daki OSB’lerde altyapı ve üstyapı çalışmaları dahil olmak üzere yoğun bir çalışma sürdüreceklerini sözlerine ekledi. (Sümeyra Özdoğan)