Serkan Özbalta: Kazanmak İstedik

Yayınlama: 12.05.2024
Düzenleme: 12.05.2024 17:53

Iqwuejaksdjkwqj Jpg

Serkan Özbalta: Kazanmak İstedik

Kırmızı-Siyahlıların teknik patronu Serkan Özbalta, Boluspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başarılı teknik adam, 2-1 kaybedilen maç sonrası maçı, rakiplerini, play-offları ve sezonu değerlendirdi.

 

“YORUCU AMA VERİMLİYDİ”

Ahlatcı Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, yorucu ama kendileri açısında verimli bir sezonu bitirdiklerini dile getirerek, “En önemlisi oyuncu sağlığı. Ciddi bir sakatlık olmadan koca bir sezonu geride bıraktık.” dedi.

Kendileri gibi play-off etabına kalan Boluspor’u tebrik eden Özbalta, rakibin galibiyete biraz daha fazla ihtiyacı olduğunu aktardı.

Özbalta, uzun bir aradan sonra çıkılan Trendyol 1. Lig’deki ilk senede play off’a kaldıklarını vurgulayarak, “Ligi 5. sırada bitiren bir takım. Her basamak bizim için önemli. Bugün 3. sıra bizi ilgilendiriyordu. Diğer sonuçlara da bakarak, maç sonucu itibarıyla hangi konumda olduğumuzu gördüğümüz bir karşılaşmaydı” sözlerine yer verdi.

Özbalta “Oyunla alakalı istediğimiz her şeyi yaptık. Birkaç sakatımız vardı ondan dolayı tabii Boluspor’un oynayacağı oyunla alakalı sahada farklı bir dizilişle bugün çıktık. O dizilişin de hakkını verdiler ki ta ki gole kadar yani yediğimiz gole kadar orada bir anlaşmazlık bir gol, ama hemen akabinde reaksiyon 1-1. Topla oynama oranı olarak biraz daha fazla Boluspor ama çok net gol pozisyonu sayıları saydım. Maç öyle de bitse biz 5. bitiriyorduk, yenildiğimizde de beşinci bitiriyorduk. Tam golü ararken bu sefer hani kazanmak istedik. Açık söylüyorum ve iki taraf için de aslında beraberlik gibi görünen müsabakada Boluspor’un daha çok ihtiyacı vardı demek ki. Şehrin ihtiyacı vardı. İnsanların sevmeye ihtiyacı vardı, birlik olmalarına ihtiyacı vardı. O anlamda onlar kazandı. Tekrar onları kutluyorum” diye konuştu.

 

ÖZBALTA: ‘AMA’SIZ ‘FAKAT’SIZ ÜST TURA ÇIKACAĞIZ

Perşembe günü play-off maçına çıkacaklarını anlatan Özbalta, “Perşembe günü Kocaelispor rakibimiz. Oyuncularım sezon boyu gösterdikleri mücadeleyle bu günkü 5’inciliği hak etti. Şimdi seyircimizin önünde, 56 yıl sonra çıkılan bu ligde play off zevkini tadacaklar” diye konuştu.

Özbalta ayrıca “Bugün oyuncularımız verilen görevleri tam anlamıyla yerine getirdi. Bir çok net gol pozisyonuna girerek güzel işlere imza attılar. Hedefimiz Süper Lig. Bu doğrultuda play-off müsabakalarında karşılaşacağımız Kocaelispor maçına odaklanmalıyız. Tüm taraftarlarımızı bu maça bekliyoruz. Bu güne kadar gösterdiğimiz özveriyi, disiplini, ciddiyeti rakip takıma saygı göstererek amasız, fakatsız, koşulsuz tek vücut halinde kenetlenerek bir üst tura çıkacağımızdan hiç bir şüphem yoktur” dedi.

YouTube video