Şoför Esnafının Sorunları Masada

Yayınlama: 14.11.2023

Sofor Esnafinin Sorunlari Masada 2

Şoför Esnafının Sorunları Masada

Çorum heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, şoför esnafının sorunlarını aktarma fırsatı buldu.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Yusuf Ahlatcı ve Oğuzhan Kaya, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı ile AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay ve Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin’in yer aldığı heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya geldi.

Çorum heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü. Görüşmede Çorum’un ulaştırma ve altyapı projeleri masaya yatırılırken, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Bakan Uraloğlu’na şoförlerin sorunlarının yer aldığı bir dosya sundu.

Sofor Esnafinin Sorunlari Masada 1

Destek Sözü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ise sorunların çözümü konusunda şoför esnafına yardımcı olacaklarını söyledi.  Şahin, “Üyelerimiz tarafından odamıza iletilen sorun ve problemlerin çözümü konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı geniş kapsamlı bir dosya sunduk. Bu görüşmenin yapılmasında büyük desteklerini gördüğümüz AK Parti Çorum Milletvekillerimiz Yusuf Ahlatcı ve Oğuzhan Kaya ile MHP Çorum Milletvekilimiz Vahit Kayrıcı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin’in Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na ilettiği sorunlar ve talepler şu şekilde:

“Cihaz standardı, depolama, bilgilendirme ve raporlama zorunluluğunun ertelenmesi, Mesleki Yeterlilik Belgesinde (SRC) sürücüler için yaş sınırlamasının yeniden düzenlenmesi, toplam ağırlığı 3500 kg olan kamyonet tabir edilen araçların istihap hadlerinin yükseltilmesi, sürüş sürelerinin 4+4+4 şeklinde 12 saate çıkarılması, muayenesi biten aracın 1 ay içerisinde sona eren K1 türü yetki belgesinin süresinin uzatılması veya düşürülmemesi, C2 belgesi ile nakliye yapanların şehirlerarası nakliye yapmalarının önlenmesi, uzun vadeli ve kolay ödemeli krediler ile esnafın desteklenmesi.”