‘Söz Veriyorum…’

Yayınlama: 23.05.2023

‘Söz Veriyorum…’

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti. Yeni dönemde Çorum için var gücüyle çalışacağını vurgulayan Milletvekili Ahlatcı, “Söz veriyorum, memleketim için, kentimizin taleplerini yerine getirmek için sonuna kadar çalışacağım” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Milletvekili Ahlatcı, hem “rehavet” uyarısı yaptı, hem de kazanacaklarına olan inancının tam olduğunu vurguladı.

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, dün beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Tığlı, Türker Semih İstanbullu ve Recep Kantar ile birlikte Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Kesin Karar Gazetesi Kurucusu Halil İbrahim Söylemez, Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Aykanat ve Yazı İşleri Müdürü Ömer Faruk Söylemez ile görüşen Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, hem yeni dönemde Çorum için yapacaklarıyla ilgili hem de 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleriyle ilgili konuştu.

“Bir Çorum Sevdalısı Olarak Söz Veriyorum…”

Çorum’un taleplerini Ankara’ya ulaştırmak için var gücüyle çalışacağını vurgulayan Ahlatcı, “Bundan sonraki süreçte Çorum sadece Anadolu kaplanı olmayacak. Çorum’un Türkiye’nin gurur duyacağı Anadolu aslanlarından birisi olması için var gücümle çabalayacağım. Bizim hedefimiz en iyi olmalı. Çorum bunu hak ediyor. Benim memleketim güzelin en güzellerine layık. Bunun için sonuna kadar gayret edeceğim. Başaracağımıza inanıyorum. Bir Çorumlu, bir Çorum sevdalısı olarak söz veriyorum, memleketim için, kentimizin taleplerini yerine getirmek için sonuna kadar çalışacağım” diye konuştu.

“Ucu Nerede Olduğu Masalarda Değil, Cumhurbaşkanımızın Önderliğinde Birleşelim”

14 Mayıs’ta milletin iradesini ortaya koyduğunu hatırlatan Ahlatcı, Çorum halkını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermeye davet etti. Ahlatcı, “14 Mayıs’ta milletimiz sandıkta çok güzel bir karar verdi. Milletimiz, ‘Meclis Cumhur İttifakı’nın önderliğinde devam edecek. Cumhurbaşkanımızı da çok daha güçlü bir şekilde seçeceğiz’ dedi. Millet istikrardan ve güvenden yana. Herhangi bir siyasi parti ayırt etmeksizin Çorumlu hemşehrilerime sesleniyorum; 6’lı masalarda, 7’li masalarda, ucu nerede olduğu masalarda, hangi güç odaklarının kurduğu masalarda değil yerli ve milli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birleşelim” dedi.

“Rehavet” Uyarısını Yineledi

28 Mayıs için tekrar “rehavet” uyarısı yapan Milletvekili Ahlatcı, “28 Mayıs’ta sandıklardaki her bir oyu kendimizin gibi görüp sandıklara sahip olacağız. Tüm hemşehrilerimizi de oylarına sahip çıkmaya devam ediyorum. ‘Biz kazandık’ demeden tüm sandıklara koşarak demokrasiye sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanımızı, 13. Cumhurbaşkanı olarak hem Çorum’da hem de Türkiye genelinde çok daha güçlü bir şekilde seçeceğiz. 28 Mayıs’ta hem Çorum hem de Türkiye yeniden destan yazacak. Öyle bir kazanacağız ki tüm Türkiye kazanacak Buna olan inancım tam” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin Oy Oranındaki Düşüş Hakkında

Gazetemiz muhabirinin, “Çorum’da AK Parti’nin oy oranında bir düşüş var. AK Parti bunu nasıl değerlendiriyor?” şeklindeki sorusuna Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, “Cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranında bir düşüş görmüyorum. AK Parti ile alakalı bir düşüş varsa bunu yetkili kurumlarımız değerlendirecek. Bunun sebeplerini hep beraber bulacağız. Vatandaşımızın gönlüne nasıl girmemiz gerekiyorsa yol haritamızı öyle belirleyeceğiz. AK Parti, bu milletin partisidir. Milletimiz ne derse o olacaktır. Milletin gönlü ile AK Parti’nin gönlü arasındaki köprüyü hiç kimse yıkamaz. Biz gerekli çalışmayı ve düzenlemeleri yapacağız” şeklinde konuştu. (Sümeyra Özdoğan)