Sungurlu Belediyespor Namağlup Şampiyon

Yayınlama: 06.04.2023
Düzenleme: 06.04.2023 16:23

Sungurlu Belediyespor Namaglup Sampiyon 1

Sungurlu Belediyespor Namağlup Şampiyon

Gülabibey Gençlikspor’un maça çıkmayacağını bildirmesiyle hükmen 3-0 galip sayılan Sungurlu Belediyespor, 1. Amatör Küme’nin şampiyonu oldu.

“Hükmen Galip Sayıldı”

Ligde 5. sırada yer alan Gülabibey Gençlikspor, 9 Nisan Pazar günü Sungurlu Belediyespor ile oynayacağı karşılaşmaya, sporcu yetersizliği nedeniyle müsabakaya çıkmayacaklarını tertip komistesine bildirdi. Dün toplanan 1. Amatör Küme Büyükler Ligi Tertip Kurulu, Sungurlu Belediyespor’u 3-0 hükmen galip ilan etti.

Namağlup Şampiyon

Bu kararın ardından Sungurlu Belediyespor, ligin bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Bu sezon oynadığı 15 karşılaşmadan 14 galibiyet ve 1 beraber alan Sungurlu Belediyespor, rakip fileleri 89 kez havalandırırken, kalesinde ise sadece 6 gol gördü. 83 averajı bulunan Sungurlu Belediyespor 43 puanla son hafta girdi.

En yakın takipçisi Mimar Sinan Gençlik Spor ile aralarında 5 puan fark bulunan Sungurlu Belediyespor, bitime bir hafta kala 1 Amatör Küme Büyükler Ligi’ni bir kez daha namağlup şampiyon oldu.

Sungurlu Belediyespor, son hafta kendi sahasında İskilip Gücü’nü ağırlayacak ve bu karşılaşmanın hemen ardından kupasını kaldıracak. (İHA)