Tahsin Tam: “Bu Ligin Şakası Yok”  

Yayınlama: 27.08.2023

Tahsin Tam Video

Tahsin Tam: “Bu Ligin Şakası Yok”  

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam, Göztepe maçının ardından iki farklı açıklama yaptı. Trendyol 1. Lig’in 3. haftasında Çorum FK, deplasmanda Göztepe’yi 2-1 mağlup etti.

“Bu Ligin Şakası Yok

Maçın ardından stadyumda açıklamalarda bulunan Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam, ligle ilgili değerlendirmelerini aktardı. Tam, “Oyun tarzını bildiğimiz bir güçlü rakibe karşı kazandığımız üç puan bizi mutlu etti. Rakibimizin kanat ataklarıyla ve defansın arkasını uzun top denemeleriyle bize baskı kurma isteğinde olacağını biliyorduk. Buna dönük önlemlerimizi geliştirmenin üzerine çalışmıştık hafta boyunca. Disiplinli bir oyun ortaya koyduk. Zaman zaman baskı yedik gibi gözükse de topu biraz daha iyi kullanıp doğru opsiyonlar üzerinden hareket etseydik belki daha rahat olabilirdi. Ama çok büyük bir camiaya karşı kazandığımız üç puan açıkçası bizi çok mutlu etti. Aynı disiplini bundan sonraki haftalarda da devam ettirmek zorundayız. Çünkü bu ligin şakası yok. Henüz oturmamış bir lig. Herkes birbirini yenebiliyor, puan alabiliyor. Ciddiyetimizi koruyup rakiplerimize gereken saygıyı göstererek bize de saygı duymalarını sağlayarak renk katacak bir performans ortaya koymak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Galibiyeti Taraftarlara Armağan Etti

Daha sonra Çorum FK’nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tahsin Tam, bu açıklamada da maçla ilgili düşüncelerini anlattı. Maçın başında bulunan gollerle istediklerini aldıklarını belirten Tam, “Rakibimiz bu sezon kendi sahasında ilk maçına çıktığı için baskılı bir oyun oynayacaklarını ve kalabalık hücumlar yapacaklarını bekliyorduk. Oyuncularımız buna yüksek konsantrasyon ve mücadele ile karşılık verdi. Maçın başında bulduğumuz gollerle istediğimizi aldık ve rakibin kalabalık hücumlarında savunmada bıraktığı boşluklarla hızlı hücumlar yapmayı denedik. Bu çıkışlarda olumlu geçişler yapabilsek skoru arttırabilirdik” diye konuştu.

Galibiyeti taraftarlara armağan eden deneyimli teknik adam, “Zor bir deplasmandan güzel bir galibiyet alan oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarlarımıza armağan olsun. Önümüzdeki hafta, iç sahada iyi mücadelemizi devam ettirerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (İHA)