Tahtasız, Alaca’daki Doktor Sorununa Dikkat Çekti

Yayınlama: 15.09.2023

Tahtasiz Alaca

Tahtasız, Alaca’daki Doktor Sorununa Dikkat Çekti

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Alaca’daki sağlık sorununu gündeme getirdi.

Çorum Milletvekili Tahtasız, Alaca Devlet Hastanesindeki doktor azlığına dikkat çekerek sağlık bakanına seslendi.

İlçede ay sonu itibarı ile birçok doktorun gideceğini ve hastanede yalnızca üç doktorun kalacağını vurgulayan Tahtasız, “Bizler ilçelere doktor ataması yapılsın derken, elimizde olan doktorların da tayinleri çıkarılıyor” diyerek tepki gösterdi.

Alaca’daki biri çocuk, diğeri kadın doğum ve bir de dahiliye doktorunun kalacağını açıklayan Tahtasız “Bu doktorlarımız hiç mi hastalanmayacak hiç mi izin kullanamayacak” dedi.

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

“Alaca Devlet Hastanemizde bu ay sonu itibarıyla yan dal kazandıkları için bazı doktorlarımız gidiyor. Üç dahiliye uzmanından ikisi gidiyor. Fizik Tedavi doktorumuz gidiyor. Anestezi uzmanımız gidiyor. Ortapedi doktorumuz gidiyor.

Özetle; Alaca Devlet Hastanemizde sadece bir dahiliye, bir çocuk doktoru ve bir de kadın doğum doktoru görev yapacak. Peki nasıl olacak? Bu doktorlarımız hiç mi izin kullanmayacak? Hiç mi hastalanmayacak? Bizler Çorum ve ilçelerinde uzman doktor eksiğimiz var atama yapılsın derken, elimizde olan doktorların da tayinleri çıkarılıyor.

Sağlık Bakanına sesleniyorum; Çorum merkez ve ilçelerindeki uzman doktor eksikliğini bir an önce tamamlayın. Vatandaşlarımızı daha fazla mağdur etmeyin.” (Zahide Yasemin Özden)