Tahtasız: Çorum’a Sözüm Olsun

Yayınlama: 11.05.2024

Tahtasiz Coruma Sozum Olsun

Tahtasız: Çorum’a Sözüm Olsun

CHP Çorum Milletvekili Tahtasız iktidarın sözlerini yerine getirene kadar takipçisi olacağının sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptı. AK Parti iktidarının Çorum’a verdiği sözleri hatırlatan Tahtasız, hızlı tren sözü başta olmak üzere Çorum’a verilen ancak tutulmayan sözleri bir kez daha hatırlattı. Tahtasız yaptığı konuşmada “Çorum halkına söz veriyorum; bu sözler yerine getirilene kadar takipçisi olacağım” dedi.

Genel Kurulda konuşan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız şunları söyledi:

Çorum halkı 22 yıldır her seçim öncesi verilen ama tutulmayan sözlerden usandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar son 15 yılda Çorum her geldiklerinde istisnasız “Hızlı tren 2023 yılında Çoruma gelecek” dediler. AKP’nin bakan ve milletvekilleri de bu sözü halkı kandırmak için her seçim öncesi sıklıkla dile getirdi ancak söz var, icraat yok.

Söz kişinin aynasıdır; 2024 yıl için 2 bin lira ödenek ayrılan Kırıkkale-Delice-Çorum Hızlı Tren Projesi ihalesi “2024 yılında yapılacak” dediniz. Bakana soru önergesi verdim. Gelen cevapta ihale tarihi yok. “Hızlı tren projesi 2029’da bitirilecek” denildi.

Sadece hızlı tren değil, Çorum’a verilen diğer sözlerin de takipçisi olacağım. Çorum’a söz verilen demir yolu, yatırım programında dahi kaldırılan havaalanı, Hitit Üniversitesi güney kampüsü, Polis Moral Eğitim Merkezi, acemi birliği, Bahçelievler Polisevi, Çorum Devlet Hastanesi, tüm ilçe bağlantı yolları, Kırkdilim Tüneli, tarihî Alacahöyük Hitit Barajı, tarımsal sulama göletleri, kanalları ve daha onlarca sözün hiçbiri yerine gelmedi. Çorum halkına söz veriyorum; bu sözler yerine getirilene kadar takipçisi olacağım.