Tam: Oyuncularımla Gurur Duyuyorum

Yayınlama: 04.09.2023

Tam: Oyuncularımla Gurur Duyuyorum

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Tahsin Tam, Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Maça hakim olan taraf olduklarını önemle vurgulayan Tahsin Tam, son dört haftada oynanan seyir zevki en yüksek maç olduğunu ancak istemedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

Trendyol 1. Lig’de mücadele eden Çorum FK, ligin dördüncü haftasında Ankara temsilcisi Gençlerbirliği’ni sahasında ağırladı. Pazar günü Çorum Şehir Stadyumu’nda oynanan maç konuk takımın üstünlüğüyle 0-1’lik skorla tamamlandı.

“Mütevazi Olamayacağım, Hakim Olduğumuz Bir Maçtı”

Maçın ardından Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Tahsin Tam, basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi. Maça çok iyi hazırlandıklarını ve karşılaşma içerisinde olağanüstü bir gayret sarf ettiklerini belirten Tahsin Tam, buna rağmen istedikleri sonuca ulaşamadıklarını kaydetti.

Sonucun kendilerini üzdüğünü dile getiren Tam, “Çok iyi hazırlandığımız bir maçtı. Maçın başından sonuna kadar bu konuda hiç mütevazi olamayacağım, hakim olduğumuz bir maçtı. Yüzde 69’a yüzde 31 ile topa hakim olduğumuz, 17 tane şut attığımız, kale çizgisinden çıkarılan iki tane pozisyonun olduğu bir maçtı. Duran toptan kendi oyuncumuza çarpan topla yediğimiz golle bu geceyi iyi bir oyun, iyi bir mücadeleyle mağlup bitirdik. Ama tüm seyredenler de takdir eder ki oyuncularımız gereken performansı göstermek için üst seviyede gayret gösterdiler. Kendileriyle verdikleri mücadeleden dolayı gurur duyuyorum ama iç sahada da seyircimizi mutlu etmek istiyorduk. Maalesef sonuç bizi epey üzdü. Ama güçlü bir şekilde iyi sinyaller verdik” ifadelerini kullandı.

Rakip Kalecisine Özel Tebrik

Gençlerbirliği’nin genç kalecisi Ertuğrul’a özel bir parantez açan Tahsin Tam, “Rakibimizin özellikle kalecisini tebrik ediyorum. 20 yaşındaki Ertuğrul. Türk futbolu milli bir kaleci kazanıyor sanırım. Genç bir kardeşimiz, onu da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Futbolda İki Kere İki Dört Etmiyor”

Maç içerisinde denenebilecek her şeyi denediklerini söyleyen deneyimli teknik adam, “Gençlerbirliği bu ligin iyi takımlarından bir tanesi. Şuana kadar yenilmemiş bir rakipti. Bence Trendyol 1. Lig’de son dört haftanın en keyifli mücadelesini ortaya koyduk. Bütün maçlar özelinde söylüyorum. Giresun maçının ilk devresinde etkisiz bir oyunumuz vardı. Bu maç nezdinde söylenebilecek bir şey yok. Her şeyi denedik. Futbolda iki kere iki dört etmiyor maalesef. Sonuç ortada. İstemediğimiz bir sonuçla bitirdik ama olağanüstü bir mücadele verdik. Bence seyircimizi gururlandırmışlardır oyuncularımız. Bundan sonraki mücadelelerde iç sahada da mutlu etmek istiyoruz. Bunu gerçekleştireceğimizden en ufak bir şüphem yok” dedi.

“Kerem Hazır Değildi”

Bir gazetecinin Kerem Kalafat’ın durumunu sorması üzerine Teknik Direktör Tam, şunları söyledi:

“Kerem Kalafat’ın lisansı yetişti ama hazır değildi. Milli maç arasından sonra oynayabilecek durumda. Tüm testlerini yaptırdık. Bundan sonra o da bizimle beraber takıma değer katmak için çaba sarf edecektir. Bizim her oyuncumuz değerli. Kerem de o değerli oyunculardan bir tanesi olacak.”

“İki Bölge için İsteğim Var”

Yine bir gazetecinin sorusu üzerine iki bölge için transfer talebi olduğunu açıklayan Tam, “Transferle ilgili başkandan alabilirsiniz. Bununla ilgili başkanımız ve yönetim kurulumuz çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Kendileri Çorum sevdalısı. Gayreti fazlasıyla ortaya koyuyorlar. Mutlaka bir şey yapacaklarını düşünüyorum. Şuan için iki bölge için isteğim var başkandan” diye konuştu. (Sümeyra Özdoğan)