Trafikte Mart Ayı Faaliyetlerini Açıkladı

Yayınlama: 03.04.2024
Düzenleme: 04.04.2024 14:41

Jkdkjjjlqwjdjkqwjkdkqjw Jpg

Trafikte Mart Ayı Faaliyetlerini Açıkladı

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü trafik faaliyetlerini açıkladı.

İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklama ile mart ayında gerçekleştirdiği trafik faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Müdürlük; Çorum’da emniyet ve asayişi sağlamak, huzur ve sükûnu temin etmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 1-31 Mart tarihleri arasında yaptığı çalışmalarda uygulanan cezalar açıklandı.

Çorum İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl Merkezinde emniyet ve asayişi sağlamak, huzur ve sükûnu temin etmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, belirlenen noktalarda 1-31 Mart tarihleri arasında, saygısızca araç kullanarak toplumun huzur ve sükûnunu bozan, gürültü çıkaran modifiyeli araçlar başta olmak üzere alkollü ve sürücü belgesiz araç kullananlar ve diğer trafik kurallarını ihlal eden sürücülere yönelik yapılan uygulamalar neticesinde; 24 bin 632 araç kontrol edilmiş, 3 bin 146 araç ve sürücüsüne toplam 8 milyon 672 bin 63 TL cezai işlem uygulanmıştır, 104 araca teknik değişiklikten (abartı/gürültü, modifiye, cam filmi v.b.), 46 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmak veya alkol cihazını üflemeyi reddetmekten, 175 araç sürücüsüne sürücü belgesiz araç kullanmaktan, 15 araç sürücüsüne emniyet kemeri takmamaktan, 550 okul servis aracı denetlenmiş, 11 okul servisine fazla yolcu taşımak v.b. ihlallerden, bin 623 motosiklet kontrol edilmiş, 356 motosiklet sürücüsüne işlem yapılmış, 55 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, beş araç sürücüsüne drift atmaktan, 551 araç sürücüsüne hatalı parktan işlem yapılmış, 120 araç trafikten men edilmiştir. Yapılan trafik kontrollerinde çeşitli suçlardan aranan iki şahıs yakalanmıştır” denildi.

Açıklamada ayrıca “İlimiz genelinde halkımızın huzur ve sükûnunu temin etmek, emniyet ve asayişi sağlamak amacıyla yukarıda belirtilen konular başta olmak üzere trafik denetimleri yoğunlaştırılarak devam edecektir” ifadelerine de yer verildi.