Turizm Haftası Kutlanıyor

Yayınlama: 18.04.2023

Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası, Çorum’da çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Bektaş, 47’ncisi düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri ile ilgili bilgi verdi.

18 Nisan’da başlayan kutlamalar 28 Nisan’da sona erecekken, kutlamalar kapsamında birçok etkinlik düzenlenecek.

Sümeyra Bektaş imzalı yazıda şu bilgilere yer verildi:

İl Müdürlüğümüzce, halkımızda turizm bilinci ve farkındalık oluşumu ile turizmin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla kutlayacağımız 47. Turizm Haftası çerçevesinde, ilimizin tanıtımına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Bu çerçevede 47. Turizm Haftası; 18 Nisan’da Müdürlüğümüz bahçesinde (Bilaller Konağı) Sanatçılar Yılmaz HelvacıI ve Bünyamin Ağbal’ın Çorum’un turizm değerlerinden oluşan suluboya resim sergisi ve  Ressam Yılmaz Helvacı’nın Resim Performansının yer aldığı açılış programı ile başlayacaktır. Sergi bayram sonrası 28 Nisan’a kadar Bilaller Konağında ziyaretçilerine açık olacaktır.

24 Nisan’da AHL PARK AVM’de, Tanıtım Standı, Balon Şişirme, Pamuk Şeker Dağıtımı, Yüz Boyama, Ayraç Üzerine İsim Yazımı, Kil Tablet Atölye Çalışması v.b. etkinlikler, Müze Uzmanlarınca Okullarda Kültür Varlığı ve Kaçakçılık Konulu Sunum yapılması,

25 Nisan’da KYK’de kalan Afetzede çocuklar ve aileleriyle Çorum Müzesi Gezisi ve Müze Eğitim Atölyesinde Etkinlikler, İlkokul öğrencilerimizle Boğazköy Müzesi ve Hattuşa Örenyeri Gezisi

26 Nisan’da Lise öğrencilerimizle Osmancık Gezisi,

27 Nisan’da Çorum Müzesinde Pankuş’ta Bir Gün-Puduhepa’nın Gücü Hitit Sanat Günleri (İngilizce Tiyatro, Resim Sergisi ve Mini Konser) etkinlikleri Müdürlüğümüz ve Doğa Koleji işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

28 Nisan’da Hitit Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde Evciyenikışla Göleti civarında çevre temizliği ve doğa yürüyüşü. Müze Uzmanlarınca Okullarda Kültür Varlığı ve Kaçakçılık Konulu Sunum yapılması ile sonlandırılacaktır.

Turizm haftamıza katkı sağlayan Çorum Belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Sanatçılar Yılmaz Helvacı ve Bünyamin Ağbal ile diğer tüm paydaşlarımıza, İlimizde alternatif turizm türlerini geliştirme ve yayma amaçlı düzenlediğimiz sportif faaliyetlerimize katkıları için Hitit Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’ne ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

2023 turizm sezonunun ilimiz ve ülkemiz açısından verimli huzurlu geçmesi temennisiyle tüm turizm camiasının 47. Turizm Haftası’nı kutluyoruz. (Zahide Yasemin Özden)