Üç İlçe, Merkeze Gelmekten Kurtuldu

Yayınlama: 29.04.2022

Üç İlçe, Merkeze Gelmekten Kurtuldu

Çorum’da Laçin, Dodurga ve Boğazkale ilçe Nüfus Müdürlüklerinde, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin yapılabileceği duyuruldu.

Çorum Valiliğinden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“02.04.2018 tarihinde İçişleri Bakanlığımızca yürürlüğe konulan 3’ü bir yerde çalışması ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (T.C.K.K), pasaport ve sürücü belgesi işlemleri İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmeye başlanmıştır.

İlimiz genelinde 11 İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde üçü bir yerde uygulaması mevcut iken Laçin, Dodurga ve Boğazkale İlçelerimizde sadece kimlik kartı hizmeti verilmekteydi.

Sürücü belgesi ve aynı zamanda umuma mahsus pasaport almak için Laçin, Dodurga ve Boğazkale ilçelerimizdeki vatandaşlarımız il merkezine ya da komşu İlçe Nüfus Müdürlüklerine gitmekte idiler.

Laçin, Dodurga ve Boğazkale İlçelerimizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin talimatları ile 27.04.2022 tarihinden itibaren belirtilen İlçelerimizde de 3’ü bir yerde uygulamasına geçilerek, kimlik kartı hizmetinin yanı sıra sürücü belgesi ve umuma mahsus pasaport hizmeti verilmeye başlanacaktır.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.