Ulusal ve Uluslararası Müsabakalara Hazır

Yayınlama: 06.09.2023

Ulusal Ve Uluslararasi Musabakalara Hazir 5

Ulusal ve Uluslararası Müsabakalara Hazır

Çorum Şehir Stadyumu, ulusal ve uluslararası müsabakalar için hazır.

Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptıkları çalışmalar ile Çorum Şehir Stadyumunu ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabileceğini duyurdu.

Ahlatcı Çorum FK’nin 1’inci lige çıkması ile stadyumda da hummalı çalışmalar yapıldı. Geçtiğimiz sezonun bittiği mayıs ayından bu güne stadyumdaki çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı paylaşım ile stadyum hakkında bilgi verdi.

Stadyuma yapılan yeniliklerin sıralandığı sosyal medya paylaşımında hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlandığı vurgulandı.

Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Çorum Yeni Şehir Stadyumu ulusal ve uluslararası müsabakalar için hazır. Bakanlığımızın destekleri ve vizyonu doğrultusunda; Çorum Yeni Şehir Stadyumunda Basın Muhabirler Odası, Basın ve Toplantı Odası, Kamera Platformları, Eşgüdüm Odası, Tribün Aydınlatma, Koltuk Değiştirme, Panoramik Stüdyo, Canlı Yayın ve Radyo Anlatım Odası, Pasolig Kontrol Odası, Anons Odası, Sistem Odası, Müsabaka Amirliği Odası, Skoorbord Odası, Misafir Takım Otobüs Girişi, Kale Arkası File, Seyyar Antrenman Kale Direkleri,  Var Sistemi, Pasolig Sistemi, Çevre Aydınlatma, Yangın Alarm Sistemi, UPS (Akü), Canlı Yayın Sistemi, Canlı Yayın Dinleme Konteyneri, Jeneratör ve Elektrik Odaları, Paratoner, Çim Sulama Sistemi, İnternet (1000 Mbps), Panik Aydınlatma Sistemi, Stadyum Araç Gereçleri ve Uluslararası müsabakalar için gerekli hazırlıklar eksiksiz olarak tamamlanmıştır” bilgilerine yer verildi. (Sümeyra Özdoğan)