Vali: Asayiş Çalışmaları Yayılarak Devam Edecek

Yayınlama: 06.09.2023

Vali

Vali: Asayiş Çalışmaları Yayılarak Devam Edecek

Vali Dağlı, Çorum’un huzur ve güvenliği için yapılan çalışmaların sadece şehir merkezi ile sınırlı kalmayacağını söyledi.

Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı kentin asayişi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Geldiği günden bu güne kentteki asayiş denetimlerini artıran Dağlı, denetimlerin yayılarak devam edeceğini söyledi.

Çorum Valiliği  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yayımladığı basın bülteni ile Jandarma bölgesi asayiş toplantısı yapıldığı duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Jandarma Bölgesi Asayiş Toplantısı, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda gerçekleştirildi. İlimiz ve ilçelerimizde Jandarma sorumluluk bölgesindeki genel güvenlik ile asayişi etkileyen konular, alınması gereken önlemler ile kurumlar arası koordinasyon gerektiren hususların değerlendirildiği toplantıda Vali Yardımcısı Tamer Orhan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Naim Çetinkaya, İl Jandarma Komutan Yardımcısı ve İlçe Jandarma Komutanları yer aldı.

Toplantıda; il merkezinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen kararlı çalışmaların aynı şekilde Jandarmamız tarafından da kendi sorumluluk alanlarında yürütüleceğini ifade eden sayın valimiz, şehrimizin huzur ve güvenliği için yapılan çalışmaların sadece şehir merkezi ile sınırlı kalmayacağını, tüm ilçe ve köylerimizi de kapsayacak şekilde Çorum’un tamamında vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için emniyet ve jandarma birimlerimizin gece-gündüz demeden çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Sayın Valimiz yapmış oldukları gayretli çalışmalardan dolayı jandarma mensuplarımıza teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında da üstün başarılar diledi. (Zahide Yasemin Özden)