Vali Dağlı Göreve Başladı

Yayınlama: 17.08.2023

Vali Dağlı Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesiyle Samsun Valiliğinden Çorum Valiliği görevine atanan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kente gelerek göreve başladı.

Valiler Kararnamesi ile Çorum Valiliğine atanan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, dün öğle saatlerinde mesai arkadaşlarıyla vedalaşarak Samsun’dan ayrıldı. Valilik bahçesinde düzenlenen törenle veda eden Vali Dağlı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Samsun’da görev yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Kentte 3 yıl 2 ay görev yaptığını hatırlatan Dağlı, “Buraya geldiğimizde burada arkadaşlarımız bizi karşıladığında şu sözü söylemiştik, ‘Samsun’da bir numaralı misyonum istihdam, sanayi ve organize sanayi bölgeleri olacak’ demiştik. Allah’a şükür bu misyonumu yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum.” dedi.

Havza’ya Uğradı

Yolda Samsun’un Havza ilçesine uğrayan Vali Dağlı, özel bir tesiste, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı ile bir araya geldi.

Samsun’a hizmet etmekten mutluluk duyduğunu, Milli Mücadele şehri Samsun’da görev yapmanın onurunu ve gururunu yaşadığını ifade eden Vali Dağlı, helallik istedi.

Havza Kaymakamı Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir, Vali Dağlı’ya ilçeye yaptıkları hizmetler için teşekkürlerini sundu.

Ziyaretin sonunda Dağlı, Havza Kaymakamlığı Yazı İşleri Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Nazım Kaya’ya Havza Kaymakamlığı tarafından düzenlenen başarı belgesini verdi.

Çorum’da Göreve Başladı

Saat 15.00’te Çorum’a ulaşan yeni Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Valilik bahçesinde düzenlenen karşılama törenle karşılandı. Törene, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Sanayi Ve Hizmet Vurgu

Vali Dağlı, makama geçmeden önce kentteki ilk basın açıklamasını yaptı. Çorum’a kentin tüm dinamikleriyle birlikte hizmet edeceklerini belirtiken, sanayi ve tarımsal sulamaya özel parantez açtı.

Çorum sanayisinin bilhassa makine sektörünün gelişmişliğine dikkat çeken Vali Dağlı, üretim, ihracat ve istihdamın geliştirilmesine önem verdiğini vurguladı.

Dağlı, makine sektörüne sağlanacak desteğin önemine işaret ettiği konuşmasında savunma sanayisinin özellikle altını çizdi.

Dağlı, konuşmasını tamamladıktan sonra beraberindeki protokol heyetiyle birlikte makamına geçerek göreve başladı. (Sümeyra Özdoğan)