Vali Dağlı, Yörex Fuarı’nda

Yayınlama: 02.11.2023

Vali Dagli Yorex Fuarinda 5

Vali Dağlı, Yörex Fuarı’nda

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Antalya’da düzenlenen YÖREX fuarının açılışına katıldı. Fuarda Çorum’un da bir standı yer alıyor.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, kapılarını düzenlenen törenle açtı. 500’den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, Anadolu’nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergilendi.

Antalya Valisi Hulusi Şahin, kültürel mirası korumak ve gelecek nesillere aktarmaktan sorumlu olduklarını ifade ederek, “YÖREX fuarını bu pencereden görüyoruz. Bu cevherimizi muhafaza edip standartlaştırmamız çok önemli. Ürünlerin tescil süreçleri çok kıymetli” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, YÖREX’i kendilerinden gördüklerini ifade ederek, “Üreticimize Antalya’da destek veriyoruz. İpek böcekçiliğinin yaygınlaştırılması, organik ve biyomedikal mücadeleye kadar, süt tankından hamur yoğurma makinesine kadar her zaman yerel üreticimizin yanındayız. Kadın kooperatifi ile Antalya’nın yerli ürünlerinin tanıtımına katkı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından AB Coğrafi İşaret Tescili alanlara plaketleri verildi. Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ile Vali Hulusi Şahin, Isparta Valisi Aydın Baruş, Burdur Valisi Türker Öksüz, Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Selçuk Aslan, Bilecik Valisi Şefik Aygöl ve beraberindekiler fuarı gezdi, yöresel ürünlerin tadını baktı.