Vali Fark Atıyor

Yayınlama: 24.08.2023

Vali Fark Atıyor

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Çorum Valiliğine atanan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kentteki 60 kurum ve kuruluşun temsilcileriyle bir hafta içerisinde buluşarak brifing aldı. Çorum Valiliği Basın Birimi’nden aktarılan bilgilere göre Vali Dağlı’nın görüşmelerinde gelişme, ilerleme ve hizmet vurgusu yaptı.

17 Ağustos’ta göreve başlayan Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, göreve başladığından bugüne 60 kurum ve kuruluş temsilcisini Valilikte ağırladı, kurumların çalışmalarıyla ilgili bilgiler alarak talimatlar verdi.

Gelişme, İlerleme ve Hizmet Vurgusu

Çorum Valiliği Basın Birimi de bu görüşmelerle ilgili yaptığı açıklamada Vali Dağlı’nın toplantılarda gelişme, ilerleme ve hizmet vurgusu yaptığını bildirdi.

Vali Dağlı, kurum yöneticilerine, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak adına kamu kaynaklarını etkili ve verimli bir şekilde kullanmaları, aynı zamanda Çorum’un ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelini artıracak optimum projeleri geliştirip uygulamaya koymaları için büyük çaba sarf etmeleri talimatını verdi.

Çorum’u hızlı tanımak ve genel durumunu anlamak açısından tüm kurumlarımızdan alınan brifingleri önemsediğini belirten Vali Dağlı, bu bilgiler doğrultusunda ilin sorunlarını en iyi şekilde tespit ederek buna yönelik akılcı, çözüm odaklı hazırlanacak projeleri hayata geçirmek suretiyle eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, sanayiden çevreye kadar her alanda ilerlemeyi ve halkımızın refah düzeyini artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

İlimizin her alanda daha fazla gelişmesi ve ilerlemesini sağlamak amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte koordineli bir şekilde ekip ruhuyla çalışacaklarını, Çorum halkının beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun, verimli ve kaliteli hizmet sunma çabası içinde olacaklarını vurgulayan Vali Dağlı, görev süresi içerisinde vatandaşların güvenliği,huzuru ve refahının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

Vali Dağlı, yeni görevinde Çorum iline ve halkına en iyi şekilde hizmet etmek adına kararlılığını dile getirerek, vatandaşların desteği ve işbirliğiyle daha aydınlık bir geleceğe doğru hep birlikte ilerlemeyi arzuladığını ifade etti.” (Zahide Yasemin Özden)