Vali, İş İnsanları İle Bir Araya Geldi

Yayınlama: 19.09.2023

Vali Is Insanlari Ile Bir Araya Geldi 3

Vali, İş İnsanları İle Bir Araya Geldi

Çorum Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (Çorum TSO) meclis toplantısına katıldı.

Çorum TSO’nun eylül ayı meclis toplantısına katılan Vali Dağlı, iş insanlarına hitap etti. Çorum ticaretinden övgü ile bahseden Vali Dağlı, Çorum sanayisinin kente yön verdiğini söyledi.

Çorum TSO eylül ayı meclis toplantısı, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Meclis Üyelerinin katılımıyla Çorum TSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantıda Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı ve ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Başaranhıncal birer konuşma yaptı.

İlk olarak mikrofona geçen Başaranhıncal, 20 bin kişiye istihdam sağladıklarını ve ihracatı artırma konusunda da kararlı olduklarını söyledi.

Başaranhıncal: 20 Bin Kişiye İstihdam Sağlıyoruz

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal yapmış olduğu konuşmada şu cümlelere yer verdi:

“Valimizin meclis toplantımıza katılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Çorum, Anadolumuzun önemli üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bugün odamıza kayıtlı 5 bin 808 üyesi ile sanayi ve imalat tesislerinde 20 bin 71 kişiye istihdam sağlayarak, ülke ekonomisinin her bir verisine önemli katkılar sunmaktadır.

Daha Çoğuna Kararlıyız

İş dünyası olarak, daha çok yatırım yapmaya, daha çok ihracat yapmaya, daha çok istihdam yapmaya kararlıyız çünkü biz büyüdükçe, ülkemiz de büyüyor.

Son yıllarda, ülkemizin ihracatta gösterdiği niteliksel ve niceliksel değişimin, yansımaları Çorum’da da olmuştur. Çorum, tarih boyunca zengin kültürü, tüccar geleneği ve yenilikçi ruhuyla öne çıkmış bir şehir olmuştur. Bu coğrafi konumumuzun ve potansiyelimizin farkındayız ve işbirliğiyle elde edeceğimiz sonuçları hayal edebiliyoruz. Sizler, ekonomik kalkınmanın itici gücü ve ülkemizin geleceğine şekil veren önemli aktörlersiniz.

Bugün oda ve borsalarımız bu ülkenin gerçek itici gücüdür. Oluşturduğu devasal ekonomik ve sosyal yapı bunu ortaya koymaktadır. Bu ülkenin daha da büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için her birimiz gayretle çalışmaktayız.”

Vali Dağlı: Önemli Hizmetler Yaptınız

Vali Dağlı da ilk olarak Meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında Çorum iş dünyasının saygın temsilcileriyle bir araya gelebilmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Meclis üyelerine hitap eden Vali Dağlı, “Çorum TSO şehrimizin ekonomik hayatına yön veren en önemli meslek kuruluşlarımızındın biri. ÇTSO ilimizin gelişmesinde, kalkınmasında lokomotif bir rol üstlenerek şehrimize önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Gerek fikirleriyle gerekse çalışmalarıyla şehrimize yön vermektedir. Sizlerde büyük gayret göstererek üretim ve tedarik zincirinin aksamaması için çok önemli hizmetler yaptınız” ifadelerini kullandı.

Toplantı gündemde yer alan konuların müzakere edilerek karara bağlanması, dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Toplantının son bölümünde ÇTSO meclis üyeleri dilek ve temennilerini Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı’ya iletti. (Sümeyra Özdoğan)