Vatandaşlar Çatıdaki Kar Kütlelerini Brandayla İndirdi

Yayınlama: 18.01.2024

Vatandaşlar Çatıdaki Kar Kütlelerini Brandayla İndirdi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yoğun kar yağışından sonra vatandaşlar iş yerlerinin çatısındaki karları temizlemek için seferber olurken, çarşı merkezinde biriken kar kütleleri ise ekipler tarafından taşındı. Bazı vatandaşlar ise çatıdaki kar kütlelerini brandayla indirdi.

Yüksekova ilçesinde geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken çok sayıda köy yolunu kapattı. Yoğun kar yağışından sonra ilçe merkezinde kar kalınlığı yarım metreyi bulurken, yüksek rakımlı dağlarda 1 metreyi geçti. 4 gün boyunca hiç durmadan yağan karla beraber ilçenin en işlek caddesine bulunan iş yerlerinin çatılarında yarım metre kar kalınlığı oluştu. Bunun üzerine esnaflar çatılarını küreklerle temizlerken bazı esnaflar da branda yöntemiyle indirdiler. Esnafın kar kütlelerini çatılardan indirmesinin ardından belediye ekipleri caddedeki karları temizledi.

Çatısını kendisinin temizlediğini belirten Sinan Tayak isimli esnaf, “Yoğun bir kar yağışı yaşandı. Kırsalda 1 metre, merkezden de yarım metre kar yağışı yaşandı. Bu durum hayatı durma noktasına getirirken, belediyenin yapmış olduğu duyurularda çatılarda biriken karların temizlemesi için bizde çaba gösterip çatılarımızı temizlemeye başladık. Kar küreği ve branda sistemiyle çatılardaki karları kolayca temizledik. Ardından ekipler caddelerde biriken kar kütlelerini temizledi” dedi.

Esnaf Husret Renda ise “Malum ilçede 4 günlük bir kar yağışı oldu. İlçede adeta hayat durma noktasına geldi. İlçe merkezinde kar kalınlığı yarım metreyi bulurken, yüksek rakımlı dağlarda 1 metreyi geçti. Bunun üzerinde çarşı merkezinde bulunan iş yerlerinin üzerinde karların birikmesiyle bizler de indirdik, ardından ekipler biriken kar kütlelerini temizledi. Yani şu an gerçekten kar kütleleri her yerde birikmiş durumda. Bunun için de çalışmalarından dolayı ekiplere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 0

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 1 W5Fad8A5

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 2 Di2Jyqau

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 3 Cbyecftf

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 4 Tqy58Xyi

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 5 Uri7Letf

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 6 Wlkwpmkv

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 7 Q3Debiy1

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 8 Wcbet93K

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 9 Saiadils

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 10 Uvfruzz8

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 11 Qcwhrhzk

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 12 Blfuzdly

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 13 Vjnjfl88

Vatandaslar Catidaki Kar Kutlelerini Brandayla Indirdi 14 Bfvdyf1C