Yalçın Koşukavak: Farklı Diziliş İle Başladılar, Zorlandık

Yayınlama: 12.05.2024

Qkwejasudjwqkjaksdj Jpg

Yalçın Koşukavak: Farklı Diziliş İle Başladılar, Zorlandık

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak temsilcimiz Çorum Futbol Kulübünün farklı bir diziliş ile maça başladığını vurgulayarak zorlandıklarını dile getirdi.

Trendyol 1. Lig’in 34. ve son haftasında temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK’yı 2-1 yenen Boluspor’un teknik direktörü Yalçın Koşukavak, 31 yıllık Süper Lig hasretleri olduğunu ve bunu play-off etabında başaracaklarına inandıklarını belirtti.

Koşukavak maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Çorum FK’nin kadro ve ekonomik anlamda güçlü olduğunu, 34 haftadır Çorum FK takımının bu formasyonda oynamadığını, saha dizilişlerinin farklı olduğunu, oyunun zor başladığını söyledi.

İlk yarı itibariyle rakibi sıkıştırdıkları pozisyonların olduğuna dikkat çeken Koşukavak, “Gol bulamadık. İkinci yarı 1-0 öne geçtikten sonra rakip çok fazla risk alarak öne gelmeye başladı. Maçın 80 ile 85’inci dakikalarında çok baskı yedik. Bireysel savunmalarda bazı problemler yaşadık” diye konuştu.

 

“SÜPER LİGE İNANIYORUZ”

Koşukavak, maçın 83’üncü dakikasında rakibin gol bulduğunu ifade ederek, “Kazanacaklarına inanarak arka kısımda alan bıraktılar. Çok çalışana Allah yardım eder. Ben ve oyuncularım çok çalıştık, yönetim kurulumuz çok inandı ve kazana taraf olduk” şeklinde konuştu.

Boluspor’a, şehrin takımına sadakatle bağlı olanlara galibiyetin hayırlı olmasını dileyen Koşukavak, “İşin birinci tarafını başardık, rakipler çok zor. İnşallah ikincisini de başarırız. Çünkü 31 yıllık Süper Lig hasreti var. İnşallah onu da başarırız.” ifadelerini kullandı.

YouTube video