Yeni Rota Oluşturuldu!

Yayınlama: 04.04.2024

Trendyol 1. Ligde Ara Sona Eriyor 1

Yeni Rota Oluşturuldu!

Trendyol 1’inci lige bu sezon çıkan ve çıktığı ilk sezonda gözünü play-off finali üzerinden süper lige diken Ahlatcı Çorum FK’nin son dört haftadaki yükselişi gözlerden kaçmadı. Kırmızı-Siyahlılar ligde kalma hedefi ile başladığı sezonda hedefini önce play-offlar olarak değiştirdi ardından ise gözünü 3’üncü olarak play-off finallerine dikti.

Geçtiğimiz sezonu 2’nci ligin şampiyonu olarak tamamlayan ve 1’inci lige yükselen Ahlatcı Çorum FK bu hafta alınan sonuçların ardından bitime altı hafta kala gözünü doğrudan play-off finali oynatacak olan 3’üncülüğe dikti.

 

HEDEF İKİ KEZ DEĞİŞTİ

Sezona iyi başlayan Ahlatcı Çorum FK’de yönetim ve teknik heyet sezon hedeflerini kümede kalmak olduğunu ısrar ile dile getirmişti. Geçen haftalar neticesinde zaman zaman “İlk hedefimiz sezonu 1’inci ligde tamamlamak” diyen yöneticiler ve teknik heyet ligin sonu yaklaştıkça hedef geliştirdi.

Ligin 2’nci yarısı ile birlikte hedef yavaş yavaş  play-offlar olarak belirlenirken son haftada alınan sonuçlar sonrası kulübün hedefini bir kez daha gelişerek değişti.

28’inci haftada Keçiörengücü’nü yenip Sakaryaspor’un yenilmesi ile ligin bitimine altı hafta kala 3’üncü sıraya yerleşen Ahlatcı Çorum FK’de maç sonu yapılan açıklama yeni hedefi gün yüzüne çıkardı.

 

AŞGAN YENİ HEDEFİ AÇIKLADI

Maç sonunda cezalı olan Serkan Özbalta yerine basının karşısına çıkan yardımcı antrenör Kenan Aşgan açıklamasında “Bundan sonraki hedefimiz ilk üç” ifadesine yer verdi.

Böylelikle sezona ligde kalma hedefi ile başlayan Kırmızı-Siyahlılar iki kez hedef değiştirerek 3’üncü gözüne kestirdi.

Statü gereği ilk iki takım doğrudan süper lige çıkarken, 3’üncü olan takım 4,5,6 ve 7’nci olan takımların arasında oyacağı maçlardan galip çıkan ile finalde karşılaşacak ve o maçı kazanması halinde süper lige çıkmaya hak kazanacak.

 

2’NCİ LİGDE DE, LİGDE KALMAYI HEDEFLEYEREK BAŞLAMIŞTI

Kırmızı-Siyahlılar, 2’nci ligde mücadele ettiği 2022-2023 sezonunda da hedefi mali sebeplerden dolayı ligde kalmak olarak belirlemiş ancak sezon sonuna doğru üst lig hedeflerini açıklamıştı.