Yeşilay’ın Bisiklet Turu 5 Mayıs’ta

Yayınlama: 03.05.2024

Yesilayin Bisiklet Turu 5 Mayista 2 Jpg E1714729195218

Yeşilay’ın Bisiklet Turu 5 Mayıs’ta

Yeşilay’ın sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla 81 ilde eşzamanlı organize edeceği 11. Yeşilay Bisiklet Turu, Çorum’da 5 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Yeşilay’ın 2011 yılından bu yana organize ettiği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisi, 5 Mayıs Pazar günü “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla düzenlenecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun işbirliğiyle Türkiye’nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenecek Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 10 bini aşkın bisikletseveri bir araya getirerek bağımlılıkların zararlarına dikkat çekecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunacak.

Çorum’da ise bisiklet turu 5 Mayıs Pazar günü KADEŞ Barış Meydanı’nda saat 11.00’de başlayacak.

 

ONLARCA HEDİYE VERİLECEK

Yeşilay’dan yapılan açıklamada, katılımcılara tur sonrası 12 adet bisiklet ve onlarca hediye verileceği duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çorum’da daha önce yapılan 2019 ve 2022 yıllarında yapılan bisiklet turunda İstanbul dışındaki illerde ilimiz 1. ve 2. olmuştu. Bu yıl da sponsorlarımızın desteği ile 12 bisiklet ve onlarca hediye bisiklet turuna katılanlar arasında kura ile dağıtılacaktır. KADEŞ Meydanı’nda 5 Mayıs Pazar günü saat 9.00-11.00 arasında da hediye çekilişi için kayıtlar yapılacaktır. Ancak daha öncesinde katılımcılarımız yesilaybisikletturu.com adresinden online kayıt olmaları gerekmektedir. Tur 11.00’da Valilik önünden başlayıp, Gazi Caddesi, İnönü Caddesi, Tarım Caddesinden geçerek Millet Bahçesinde sona erecek. ‘Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim’ sloganıyla düzenlenen tur, diğer illerde de şehrin önemli merkezlerinden geçerek Türkiye genelindeki bisiklet severleri bir araya getirecek. “

 

“REKOR BEKLİYORUZ”

Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. Türker Ejder ise “Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çorum’da rekor sayıda katılım bekliyoruz. Türkiye rekorunu Çorum’da kırmak istiyoruz. Tüm hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştireceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacağız” diye konuştu.