Yine Refah Partisi’nin Adana Yüreğir Belediye Lider Adayı Abdullah Torun Oldu

Yayınlama: 22.02.2024

Yine Refah Partisinin Adana Yuregir Belediye Lider Adayi Abdullah Torun Oldu 0 Mn7Ite3A

Yeniden Refah Partisi’nin Adana Yüreğir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun Oldu

Yeniden Refah Partisi, 22. dönem AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Torun’u Adana’nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala seçim sürecinin en çok konuşulan partisi Yeniden Refah Partisi’ne katılımlar devam ediyor. Yeniden Refah Partisi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre, 22. dönem AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Torun partisinden istifa ederek, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Torun’a rozetini partinin Adana İl Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Baysal taktı. Torun, aynı zamanda Yeniden Refah Partisi’nden Adana’nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Abdullah Torun kimdir?

1968 Çermik doğumlu olan Abdullah Torun, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İngilizce bölümü mezunu. Orta düzeyde Almanca biliyor olmasının yanı sıra serbest avukatlık yapmaktadır. Özel şirket işletmecisi ve ortağı olan Torun, AK Parti’den 22. dönem Adana Milletvekili olarak görev yaptı. Torun, evli ve 3 çocuk babasıdır.