‘Zararını Çorum FK Maçında Gördük’

Yayınlama: 13.02.2024
Düzenleme: 13.02.2024 14:42

Zararini Corum Fk Macinda Gorduk Jpg E1707824315523

‘Zararını Çorum FK Maçında Gördük’

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, Eryaman Stadyumu’nun zeminiyle ilgili, “O zeminde kesinlikle maç oynatılmamalı. Biz bunun zararını Çorum FK maçında en iyi oyuncularımızdan birinin çapraz bağlarının kopmasıyla bunu ödedik” dedi.

Trendyol 1. Lig’de mücadele eden Çorum FK, ligin 21. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği ile karşılaştı. Son haftalarda zemini çokça tartışılan Eryaman Stadyumu’nda oynanan maçta Gençlerbirliği oyuncusu Rahman Buğra Çağıran sakatlanarak oyundan çıkmış, çapraz bağları kopmuştu.

“O ZEMİNDE KESİNLİKLE MAÇ OYNATILMAMALI”

Eyüpspor maçının ardından bir gazetecinin sorusu üzerine Eryaman Stadyumu’nun zeminiyle ilgili düşüncelerini anlatan Sinan Kaloğlu, “O zeminde kesinlikle maç oynatılmamalı. Biz bunun zararını Çorum FK maçında en iyi oyuncularımızdan birinin çapraz bağlarının kopmasıyla bunu ödedik. Maalesef saha elverişli değil. Orada oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcu sağlığını düşünmemiz lazım. Biz zaten bir tane sakat verdik. Zaten kadro derinliğimiz çok yok. Dediğim gibi sahanın ne zaman hazır hale geleceğini bilmiyorum. Nasıl bir bakım yapıldığını bilmiyorum. Ama bu sene sahamızı kaybettik diye düşünüyorum. En azından bu aralar sahamızı kaybettik. Artık yetkililer o kararı verecektir ama bence futbola elverişli bir saha yok orada” dedi.